16 Mayıs 2012 09:49

Balçova belediyesi işçileri 4 aydır maaş alamıyor

İzmir’de Balçova Belediyesi’nde çalışan taşeron işçiler, 4 ayı aşkın bir süredir maaş alamıyor. İşçilere aylar boyunca tek bir kez 500 TL veren Balçova Belediyesinde, 160 taşeron işçi çalışıyor. Maaşların ödenmemesinin sebebi sürekli bahane üreten taşeron şirket mi yoksa Balçova Belediye

Balçova belediyesi işçileri 4 aydır maaş alamıyor

Paylaş

İzmir’de Balçova Belediyesi’nde çalışan taşeron işçiler, 4 ayı aşkın bir süredir maaş alamıyor. İşçilere aylar boyunca tek bir kez 500 TL veren Balçova Belediyesinde, 160 taşeron işçi çalışıyor. Maaşların ödenmemesinin sebebi sürekli bahane üreten taşeron şirket mi yoksa Balçova Belediyesi mi anlaşılamadı.

Dört aydır maaşlarını alamayan işçiler eş dost ya da akrabalardan talep ettikleri yardımlar sayesinde yaşamlarını sürdürdüklerini anlattı. Görüşüne başvurulan ve işyerindeki baskılardan dolayı adını belirtmek istemeyen işçiler, evlerine ekmek götüremediklerini, yardım isteyecek kapılarının kalmadığını belirtti. Elektrik, kredi kartı ve su paralarını ödeyemedikleri için aile içinde huzursuzlukların da baş gösterdiğini belirten işçiler, Belediye işçilerinin örgütlü olduğu sendikanın, taşeron işçilerin sorunlarına sessiz kalmasına da tepkilerini dile getirdi. İşçiler sorunlarının çözülmesini talep ediyor.

Her işçinin yaklaşık 4-5 bin lira alacağı bulunuyor. (İzmir/EVRENSEL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Johnny Depp’den Komünistlere destek

SONRAKİ HABER

Orman işçisi, kesilen ağacın altında kaldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa