23 Ağustos 2016 16:20

Atılım'ın çıkmamış özel sayıları hakkında toplatma kararı

9. Sulh Ceza Hakimliği, Özgür Gündem ile dayanışmada bulunan Atılım gazetesinin çıkan ve çıkması düşünülen tüm sayılarına toplatma kararı çıkardı.

Paylaş

İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği, kapatılan Özgür Gündem ile dayanışmada bulunan Atılım gazetesinin çıkan ve sonrasında çıkacağı düşünülen tüm özel sayılarının toplatılmasına karar verdi.

İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği tarafından 16 Ağustos Salı günü verilen kapatma kararının ardından Özgür Gündem manşetli eki ile çıkan Atılım gazetesinin özel sayısına toplatma kararı verilmişti. İstanbul 9. Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen kararda, Atılım gazetesinin eki halinde yayınlanan Özgür Gündem gazetesinin devamı niteliğinde çıkan ve çıkacak olan tüm özel sayıları hakkında toplatılması istendi. 

Hakimlik kararında şu ifadelere yer verildi: 

"Soruşturma dosyası ve ekindeki 20 Ağustos 2016 Cumartesi tarihli Özgür Gündem Atılım isimli gazetenin incelemesinde; İstanbul 8'inci Sulh Ceza Hakimliği'nin 16 Ağustos 2016 tarihli 2016/3825 değişik iç sayılı kapatma kararına rağmen Özgür Gündem isimli gazetenin Atılım isimli gazete ekinin ücretsiz dağıtılmaya devam edildiğinin anlaşılması üzerine Özgür Gündem gazetesi Atılım isimli eki halinde yayınlanan Özgür Gündem gazetesinin devamı niteliğinde çıkan ve çıkacak olan tüm özel sayılarının anayasanın 28/son maddesi uyarınca toplatılmasına karar vermek gerekmiştir." (DİHA)
 

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Şırnak Uludere'de askeri araca saldırı: 2 asker öldü

SONRAKİ HABER

Tunceli Cem Evi Başkanı Dar’a çağrıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...