12 Ağustos 2016 21:46

İBB, konserini iptal ettiği Sıla'yı hedefe koydu

Yenikapı Mitingi'ne gitmeyeceğini açıklaması üzerine konserleri iptal edilen Sıla, metro duraklarındaki ekranlarda hedef gösteriliyor.

Paylaş

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, (İBB), konserlerini iptal ettiği Sıla'yı metro istasyonlarında yayınladığı haberlerle adeta hedef gösterdi.

7 Ağustos'ta Yenikapı'da yapılan 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi için "Kesinlikle darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum” diyerek katılmayacağını açıklayan Sıla'nın İstanbul'daki konseri İBB tarafından iptal edilmişti.

Bu "önemli" kararı, metro istasyonlarında kurulu ekranlarda "haber" olarak yayınlayan İBB, "Sıla'nın konserleri iptal edildi" başlıklı metinde şu ifadeleri kullandı: "Sıla Gençoğlu'nun İstanbul, Ankara, Bursa ve Kayseri'deki konserleri FETÖ'nün darbe girişime karşı halkın verdiği mücadeleyi "şov" olarak nitelendirmesi nedeniyle iptal edildi".

Süreci şaşkınlık ve üzüntüyle izlediğini belirten Sıla, “Demokrasi farklılıklara saygı duymanın, o rengi farklılıklarla omuz omuza yaşamayı becerebilmenin adıdır” açıklaması yapmıştı. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Hrant Dink cinayeti davası 26 Eylül'e ertelendi

SONRAKİ HABER

Adalet Bakanına ‘bilinmeyen dil’ cevabı: Talepler için somut adım atılmalı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...