Twitter, video yükleme sınırını 30 saniyeden 140'a çıkardı

Twitter, video yükleme sınırını 30 saniyeden 140'a çıkardı

Twitter kullanıcıları artık 140 saniyeye kadar video paylaşabilecek.

Twitter herkesin 140 saniyeye kadarki videolarını oluşturup paylaşabileceklerini ve özel olarak seçilen bir grup Viner’ların daha uzun Vine videolarına ilişkin beta testlerine başladığını duyurdu. Vine aynı zamanda Twitter’ın “Amplify Open” programıyla Vine üzerinde para kazanma fırsatlarını da araştırıyor.

Twitter’daki İçerik Geliştiriciler İçin Ürün Geliştirme Başkanı Jeremy Rishel ve Vine’ın yeni Genel Müdürü Hannah Donovan da 23 Haziran Perşembe günü Anaheim, Kaliforniya’da herkesin katılabileceği sohbet seansları düzenleyecek. Sohbetlerde içerik geliştirenlerin Twitter ve Vine’dan hayranlarının sayısını arttırma ve anlamlı işbirlikleri kurma için en büyük faydayı nasıl sağlayacakları konuşulacak.

2016’nın başından itibaren video içerikli tweetler yüzde 50 artarken Twitter’ın yeni video ürünleri, içerik oluşturanların video oluşturmalarını hem kolaylaştıracak hem de yakın bir gelecekte kârlı hale getirecek. Aynı zamanda bu popüler isimlerin hayranlarının da bu videoları bulmalarını ve paylaşmalarını kolaylaştıracak.

Twitter CEO’su ve kurucularından Jack Dorsey, gelişmeyle ilgili olarak şunları söyledi: “Video, Twitter’da gerçekleştirilen anlık sohbetlerin her geçen gün daha fazla merkezine yerleşiyor. Videolara ve de bunu oluşturanlara çok fazla yatırımda bulunuyoruz. Twitter olarak; hem video geliştirenlerin ve Twitter’da etkili olan kişilerin kendilerine ait bir takipçi kitlesi oluşturdukları en iyi platform olmak hem de bu kişilerin Twitter’da daha kolay para kazanmalarını sağlamak istiyoruz. Tabii ki yakın bir gelecekte Vine’da da gelir elde etmelerini arzuluyoruz."

Vine Genel Müdürü Hannah Donovan ise, “İçerik oluşturanlar, bizim eğlence kitlemizin tam kalbinde yer alıyor. Bizi eğlendiriyorlar, bize ilham veriyorlar ve en önemlisi de bir kültür oluşturuyorlar. Bu da hem saygıyı hem de devasa bir desteği hak ediyor. Bugünkü açıklamalar da buna yönelik önemli bir adımdır” dedi.

GELİŞMİŞ ARAMA SEÇENEĞİ

Twitter ayrıca, video ve Vine bulmayı kolaylaştıracak yepyeni bir video görüntüleme deneyimi de duyurdu. Kendi zaman akışınızdaki bir video Tweet’ine veya Vine’ına tıklayan herkes, altında farklı videolu Tweet’lerin önerildiği tam ekranlı yeni bir arayüzle karşılaşacak.

TWITTER ENGAGE DE YAYINDA

Twitter platformunda içerik oluşturan popüler kişilerin hem hayranlarıyla etkileşime girmelerine hem de kitlelerini korumalarına yardımcı olacak yepyeni bir uygulama yayınlandı. “Twitter Engage” adlı yeni uygulama; içerik oluşturan ve kitleler üzerinde etkileri olan isimlerin, etkileşimlerini daha kolay takip etmelerini ve attıkları tweet’lerin nasıl etkileşimler yarattığını öğrenmelerini sağlayacak yeni çözümler sunuyor.

Twitter’da etkili isimler arasından seçilenler, uygulama sayesinde doğrudan içeriklerini yükleyip bundan bir gelir elde edebilecek. (MEDYA SERVİSİ)

www.evrensel.net
ETİKETLER Twitter