Demokrasi ve sosyalizmin Çınarı anılacak

Demokrasi ve sosyalizmin Çınarı anılacak

KAMUOYUNDA, ‘Denizlerin avukatı’ olarak bilinen, ancak sadece avukatları değil, aynı zamanda yoldaşları, ağabeyleri de olan Halit Çelenk, ölümünün birinci yılında bir anma etkinliği ile anılacak.Evrensel Kültür Merkezi tarafından düzenlenen, “Demokrasi ve Sosyalizm Mücadelesinin Koca Çınarı Halit Ç

KAMUOYUNDA, ‘Denizlerin avukatı’ olarak bilinen, ancak sadece avukatları değil, aynı zamanda yoldaşları, ağabeyleri de olan Halit Çelenk, ölümünün birinci yılında bir anma etkinliği ile anılacak.

Evrensel Kültür Merkezi tarafından düzenlenen, “Demokrasi ve Sosyalizm Mücadelesinin Koca Çınarı Halit Çelenk” anma etkinliğine konuşmacı olarak Müzik Yazarı Ahmet Say, Hayat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni ve Denizlerin yoldaşı Aydın Çubukçu ile Halit Çelenk’in damadı ve Denizlerin yoldaşı Kaya Güvenç katılacak. Etkinlikte Tiyatro Sanatçısı Şahin Ergüney de Halit Çelenk’in çok sevdiği Nâzım şiirlerinin de aralarında olduğu şiir dinletisi sunacak.

Etkinlik 4 Mayıs Cuma günü saat 18.30’da İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Teoman Öztürk Salonu’nda gerçekleştirilecek. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net