06 Haziran 2016 16:34
Son Düzenlenme Tarihi: 06 Haziran 2016 16:38

Game of Thrones sitelerden kaldırılıyor

Game Of Thrones dizisi Türkiye'deki pek çok dizi sitesinden kaldırıldı. Ancak dizi severler Torrent'ten dizinin bölümlerini indirebiliyor.

Game of Thrones sitelerden kaldırılıyor

Paylaş

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir izleyici kitlesine sahip olan popüler dizi Game Of Thrones, Türkiye’deki birçok internet sitesinden kaldırıldı. Ancak izleyiciler torrent sitelerinden dizinin bölümlerini indirebilir. 

Game of Thrones’u sitelerinden kaldıran dizi siteleri yaptığı açıklamada, “Digiturk uyarıları doğrultusunca kaldırılmıştır” dense de bazı sitelerin henüz diziyi sitelerinden kaldırmadığı gözüktü.

24 Nisan’da 6. sezonu yayınlanan fantastik dizi Game Of Thrones birçok dizi sitesinden kaldırıldı. Dünyanın en çok izlenen dizilerinden biri olan ve geçen yıl 14.4 milyon defa korsan indirilen Game Of Thrones’un tüm eski bölümlerinin internetten kaldırılması Digiturk’ün uyarıları neticesinde gerçekleşti.

Teknoloji haber sitesi shiftdelete.net’in haberine göre, Game Of Thrones’u Türkiye’deki dizi sitelerinden izlemek istendiğinde uyarı çıkıyor. Ayrıca Dizibox sitesi Facebook aracılığıyla dizinin neden kaldırıldığına dair açıklamalarda bulundu.

GAME OF THRONES NASIL İZLENECEK?

Game Of Thrones’un yayın haklarını elinde bulunduran kuruluşun uyarısı nedeniyle Türkiye’de dizi sitelerinin eski ve yeni bölümleri bundan sonraki süreçte yayımlaması pek mümkün görünmüyor. Bu durumda izleyicilerin önünde iki yol var. Birincisi Digiturk üyesi olmak, diğeri ise torrent siteleri aracılığıyla eski ve yeni bölümleri indirmek. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Çekmeköy’de ‘kiralık işçilik’ toplantısı

SONRAKİ HABER

Akar: Bedelli askerlikten 9 milyar 533 milyon lira gelir elde edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa