19 Mayıs kutlaması genelgesine Danıştaydan durdurma

19 Mayıs kutlaması genelgesine Danıştaydan durdurma

Danıştay 10’uncu Daire Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığının 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın başkent dışında sadece okullar ve öğrenciler ile kutlanmasına ilişkin genelgesi hakkında yürütmeyi durdurma kararı aldı.Konya’da 25 yaşındaki bilgisayar programcısı Alper Ayhan, Avukatı Ahmet G&

Danıştay 10’uncu Daire Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığının 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın başkent dışında sadece okullar ve öğrenciler ile kutlanmasına ilişkin genelgesi hakkında yürütmeyi durdurma kararı aldı.

Konya’da 25 yaşındaki bilgisayar programcısı Alper Ayhan, Avukatı Ahmet Gürol Şağban aracılığıyla, Milli Eğitim Bakanlığının 11 Ocak 2012’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının başkent dışında sadece okullar ve öğrenciler ile kutlanmasını, stadyumlar ve meydanlarda kutlanmasını yasaklayan genelgesinin yürütmenin durdurulması ve iptali için Danıştaya başvurdu. Danıştay 10’uncu Daire Başkanlığı da başvuru sonucu yürütmenin durdurulması kararını aldı. Alper Ayhan’ın Avukatı Gürol Şağban ise, karara ilişkin olarak bundan sonra bu tarz genelgelerin çıkamayacağını söyledi. (ANKARA)

www.evrensel.net