Obama Suriye'ye daha fazla asker gönderebilir!

Obama Suriye'ye daha fazla asker gönderebilir!

ABD Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, ‘Obama’nın Suriye’ye daha fazla asker gönderebileceğini’ söyledi.

ABD Devlet Başkanı Obama’nın “Suriye’ye asker göndereceğiz” açıklamasının ardından Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, ‘Obama’nın Suriye’ye daha fazla asker gönderebileceğini’ söyledi. Earnest, Obama’nın IŞİD ile mücadele kapsamında Suriye’ye gelecekte de asker göndermeyi göz önünde bulundurabileceğini belirtti. Rusya Dış İşleri Bakanı Yardımcısı: “Suriye’deki Amerikalı askerler gayrikanuni şekilde oradalar” dedi.

EK ASKER TALEBİ ONAYLANDI

Beyaz Saray’da düzenlenen günlük basın toplantısında konuşan sözcü, ABD yönetiminin Suriye’ye ilave 250 asker gönderme kararına ilişkin soruları yanıtladı. Josh Earnest, Başkan Obama’nın Suriye’ye yakın gelecekte daha fazla asker gönderme ihtimali olup olmadığı sorusuna, “Başkan Savunma Bakanlığının ek asker gönderme talebini onayladı. Sorunu direk olarak cevaplamak gerekirse, bence eğer bu ek asker pozitif sonuç doğurursa ki buna Savunma Bakanlığı karar verir, tekrar söylüyorum ek sonuçlar ek taahhütlerle ortaya çıkar o zaman bu Başkanın düşünebileceği bir şey olur.” şeklinde cevap verdi. 

ASKERLER NEREDE GÖREV YAPACAK?

Sputnik ABD Başkanı Obama’nın açıkladığı ‘Suriye’ye gönderilecek 250 ABD askerinin Kobanê’deki Kürt güçlerine eğitim vereceğini iddia etmişti. Sputnik’e konuşan Demokratik Suriye Güçlerinden Tackir Kobani de, Kobanê’nin güneyine geleceğini belirtilen ABD askerlerinin kendilerine ağır silah eğitimi vereceğini söylemişti. ‘Tahtakuslar’ isimli twitter kullanıcısı da “YPG kontrolündeki Rimeylan hava üssüne  150 Amerikan askeri inmiş.” İddiasında bulundu.  (DIŞ HABERLER)

 

www.evrensel.net