27-28 Nisan'da ortaokullar tatil

27-28 Nisan'da ortaokullar tatil

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), TEOG sınavı nedeniyle 27 Nisan çarşamba (yarın) ve 28 Nisan Perşembe günü ortaokulların kapalı olduğunu duyurdu.

TEOG 2. dönem sınavları nedeniyle yarın ve perşembe günü Türkiye genelinde tüm ortaokullar kapalı. 27 Nisan Çarşamba ve 28 Nisan Perşembe günleri 5, 6 ve 7'nci sınıflar tatil olacak.

İlkokul ile ortaokulların aynı bahçe ve binada eğitim verdiği okullarda yarın ve perşembe günü ilkokullar da tatil olacak. 29 Nisan Cuma günü ise eğitime yeniden başlanacak.

2'nci dönem TEOG sınavı 27-28 Nisan'da, 1 milyon 174 bin 427 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilecek. TEOG sınavına giremeyen ve geçerli mazeretini belgelendirenler öğrenciler, 14-15 Mayıs'ta mazeret sınavlarına girebilecek. 2'inci dönem TEOG sınavı sonuçlarının ise Haziran ayında açıklanması bekleniyor.

Öğrenciler, yarın yapılacak birinci oturumda Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, Perşembe günü ise ikinci oturumda fen ve teknoloji, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girecek. (HABER MERKEZİ)

TEOG önerileri: Sınav günü şeker yemeyin

www.evrensel.net
ETİKETLER TEOGtatilMEB