07 Nisan 2016 10:17

Facebook'ta canlı video yayını Türkiye'de kullanıma açıldı

Haber Kaynağı üzerinden canlı video paylaşılmasını sağlayan Facebook Live, artık aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 60 ülkede kullanılabiliyor.

Facebook'ta canlı video yayını Türkiye'de kullanıma açıldı

Paylaş

Facebook, geçtiğimiz Ağustos ayında Facebook Mentions uygulamasına eklediği ve Haber Kaynağı üzerinden canlı video paylaşılmasını sağlayan Facebook Live’ı daha geniş kapsamlı bir şekilde kullanıma sunduğunu açıkladı.

Facebook’un elde ettiği veriler, Facebook Live videolarına normal videolardan 10 kat daha fazla yorum yapıldığını gösteriyor. İnsanların canlı video kullanarak içerik keşfetmelerini, paylaşım yapmalarını ve etkileşim kurmalarını sağlamaya odaklanan Facebook Live’ı daha da kişiselleştirmek adına geliştirilen yeni özellikler ise şöyle:

- Live Reactions, Replay Comments ve Live Filters sayesinde canlı yayın sırasında izleyenler videoya gerçek zamanlı bir şekilde tepki verebiliyor.

- Haber Kaynağı’ndaki ‘muhteşem,’ ‘hahaha,’ ‘inanılmaz,’ ‘üzgün’ ve ‘kızgın’ reaksiyonları Facebook Live videoları için de kullanılabiliyor.

- Tümüyle interaktif bir deneyim için videolar tekrar oynatıldığında yorumlar da aynı şekilde yeniden oynatılıyor.

- Videolarını daha fazla kişiselleştirmek isteyenler içinse beş adet Live Filters bulunuyor ve bunlara yakın zamanda videoların üstüne çizim yapılmasını sağlayan bir özellik de eklenecek.

- Kullanıcılar, ‘Invite Friends’ tuşunu kullanarak davet yollayıp, canlı videoları arkadaşlarıyla birlikte izleyebilecek.

- Oluşturulan özel bir alan sayesinde kullanıcılar dünyada en çok hangi videolar hakkında konuşulduğunun yanı sıra arkadaşlarının ve önemsedikleri isimlerin videolarını kolaylıkla takip edebilecek. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Cengiz Çandar 'Cumhurbaşkanı'na hakaret suçu Anayasaya aykırı' deyince, duruşma ertelendi

SONRAKİ HABER

Hakim ve savcı sınavında 70 puan barajı yeniden yasalaştı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa