29 Mart 2016 20:33

Günkar mahkeme kararına uysun!

Paylaş

Eren ERGİNE
İstanbul

Esenyurt Kıraç’ta bulunan ve yaklaşık 800 işçinin çalıştığı Günkar Tekstil, işçisinin hakkını gasbedince mahkemelik oldu. İşçi davayı kazandığı halde şirket mahkeme kararına uymadı. 

Dünyaca ünlü top model Naomi Camphell ve Ester Canadas ile tanıtımı yapılan Sunset mayolarının üretimini yapan firmada 2005 yılında iş başı yapan Salih Duran, 2010 yılında şirket tarafından işine son verildiğini kıdem tazminatı, ihbar tazminatı gibi haklarının ödenmediğini, o süre içinde sigorta girişinin ise geç yapıldığını dile getirdi.

4.5 yıldır süren dava sonuçlandı ve Salih Dursun masraflar dahil yaklaşık 70 bin lira ödeme almaya hak kazandı. Dursun, davayı kazandığı halde 1 aydır ödemenin yapılmadığını, aradığı şirket yetkililerinin ise sürekli geçiştirdiğini vurguladı. Duran, Bakırköy  27. İş Mahkemesinde görülen davada şirketinin mahkemeye sahte evrak sunduğunu, evrakın sahte olduğunun mahkemece tespit edilmesi üzerine şirket hakkında sahtecilik suçundan ayrıca dava açıldığını belirtti. Bir çok işçinin firmanın yıldırma politikalarından dolayı hakkını aramaktan vazgeçtiğini dile getiren Duran, hakkını alana kadar mücadele etmekten vazgeçmeyeceğini belirterek şirket yetkililerini mahkeme kararına uymaya çağırdı.

Reklam
ÖNCEKİ HABER

SGK ile eczacıların anlaşması bitiyor: 31 Mart'tan sonra ilaç alamayabiliriz

SONRAKİ HABER

Resmi kurumu seçim kampanyasında kullanan İspanya Başbakanı Sanchez'e para cezası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...