26 Mart 2016 11:04

Yeni Şafak'ın facebook sayfası 2.5 milyon takipçiden 'temizlenerek' açıldı

Paylaş

Facebook, Yeni Şafak gazetesinin bazı Facebook sayfalarına erişilememesi hakkında resmi açıklama yaptı. Kapatılmadan önce 10 milyon kişi tarafından beğenilen sayfanın yeniden açıldıktan sonraki beğeni sayısının 7.5 milyon civarında olduğu dikkat çekti.

Yeni Şafak tarafından 'sanür' olarak değerlendirilen işlemin nedeninin "bazı beğenilerin kazanılma biçimiyle ilgili düzensizlikler" olduğu vurgulanan Facebook açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

"Facebook olarak, insanların Facebook Sayfaları ile ilgili deneyimlerinin gerçek, samimi ve anlamlı olmasını sağlamak için çalışıyoruz.

Ekibimiz Yeni Şafak’ın üç Facebook sayfasındaki bazı beğenilerinin kazanılma biçimiyle ilgili düzensizlikler tespit etti ve bu gibi durumlarda izlediğimiz olağan sürecin bir parçası olarak söz konusu sayfaları bir süreliğine dondurdu. Sayfalar dondurulduğundan beri ekiplerimiz, düzensizlikleri düzeltmek ve sayfaları sadece gerçek beğeni sayıları ile birlikte geri açmak konusunda uygun çözümü bulmak için Yeni Şafak ile iletişim halinde oldu.

Bugün Yeni Şafak'ın söz konusu sayfaları, bazı gerçek olmayan beğeni sayılarının kaldırılması ile birlikte geri açıldı. Ekiplerimiz konuyu incelemeye devam ediyor. Bu sayfaların veya Facebook’taki herhangi başka bir sayfanın Topluluk Standartlarımızı ihlal etmediğinden emin olmak için her zaman ek aksiyonlar alabileceğimizi belirtiyoruz.

İlkelerimizi anlamak ve kurallarımızın ihlalini önlemek için herkesi Topluluk Standartlarımızı ve politikalarımızı okumaya teşvik ediyoruz." (MEDYA SERVİSİ)

Yeni Şafak Facebook’ta takipçi mi satın aldı?

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Rusya: ABD, Esad’ın geleceğini tartışmaya gerek olmadığına ikna oldu

SONRAKİ HABER

Balçova'da kadın hakları tartışıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa