16 Mart 2016 11:33

Aylin Kotil CHP'den istifa edip siyasetten çekildi

Paylaş

Geçtiğimiz seçimlerde CHP Beyoğlu Belediye Başkan adayı da olan Aylin Kotil CHP’den istifa ederek siyasetten çekildiğini belirtti

‘MENFAAT AĞLARIYLA BİRBİRİNE BAĞLANMIŞ...’

Yaptığı açıklamada CHP için yarım asırdan fazla mücadele eden ve bunun için de büyük bedeller ödeyen bir aileden doğduğunu söyleyen Kotil şunları söyledi: “Bu gelenekle büyüyüp gençlik yıllarımdan itibaren 'partim' dediğim CHP'ye hizmet ettim. En küçük teşkilat biriminden, Beyoğlu belediye başkan adaylığına kadar -hizmetin büyüğü küçüğü olmaz diyerek- çalışmayı sürdürdüm. 21. yüzyılın modern Türkiyesini kurmak için iktidarı hedeflemesi gereken CHP'de, menfaat ağlarıyla birbirine bağlanmış birtakım siyaset esnafına karşı da bıkmadan usanmadan mücadele ettim" dedi.

'YENİ CHP' SÖYLEMİNE HERKES GİBİ İNANMAK İSTEDİM AMA...’

"Ancak son dönemde bu çevrelerin tasfiye edilmesi bir kenara; Türkiye'nin tüm renklerini, bölgelerini kuşatmasını beklediğimiz partimizin giderek belli grupların egemenlik alanına dönüştüğüne üzülerek tanık oldum. Maddi hiçbir beklentisi olmayan, sadece fark yaratmak için yollara düşen biri olarak, parti yönetiminin bu sıkıntıları ortadan kaldırmak için hiçbir somut atmadığına tanık olmak en büyük üzüntüm oldu. "Yeni CHP" söylemine herkes gibi inanmak istedim ama görüyorum ki partinin önüne içi boş bir sıfat koyarak, eskinin alışkanlıklarını geçmişi aratacak şekilde sürdürerek bir yere varamıyorsunuz"

‘İNANACAĞIM BİR HAREKET, ORTAYA ÇIKANA DEK SİYASETTEN ÇEKİLİYORUM’

"Bunlardan ötürü çocukluğumdan bu yana büyük bir sevgiyle bağlandığım Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettiğimi üzülerek bildiriyorum. Yeni bir vizyon, yeni bir kültür, yeni bir liderlik anlayışı olmadan Türkiye'nin önünün açılamayacağını düşünüyorum. Siyaseti bir anne olarak oğlum ve tüm annelerin çocukları için yaptım. Kişisel bir beklentim, hırsım yok. Gelecekte inanacağım bir hareket, ortaya çıkana dek siyasetten çekiliyorum. Herkesin yolu açık olsun, gelecek bizim..." (DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

IŞİD, topraklarının yüzde 22'sini kaybetti

SONRAKİ HABER

Yavaş internet, uçurumun kenarındaymış hissi veriyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...