04 Ocak 2016 08:21

Sağanak yağış Çanakkale'de etkili oldu

Paylaş

Çanakkale'de, etkili olan gök gürültülü sağanak yağış nedeniyle kentteki birçok cadde ve sokak sular altında kaldı, sürücüler ve çok sayıda kişi zor durumda kaldı. 

Meteorolojinin tahminleri doğrultusunda Çanakkale'de kar yağışı beklenirken, gece saatlerinde yağmur başladı. Günlerden bu yana kentte sıfırın altına düşen soğuklarla mücadele etmek zorunda kalan Çanakkaleliler, gece yarısı etkili olan sağanak nedeniyle zor durumda kaldı. 1 aralıksız etkili olan şiddetli sağanak yağış cadde ve sokaktaki rögarlarların tıkanmasına neden olunca kent merkezinde su baskınları görüldü. Atatürk Caddesi ve buradaki Polis Lojmanları Bahçesi, İnönü Caddesi'ndeki Orduevi Kavşağı, Atatürk Caddesi üzerindeki Stadyum Kavşağı, Barbaros Mahallesi'ndeki Aziziye Caddesi başta olmak üzere birçok yerde su birikintileri oluştu. Bu noktalarda sürücüler yolu göremedikleri için güçlükle ilerleyebildi. Evlerine gitmek isteyen yayalar ise suyla dolan cadde ve sokaklardan geçemedi. 

Polis ekipleri, şiddetli sağanak yağış ile birlikte kent merkezindeki ana arterleri kontrol ederek, su birikintisi olan cadde ve sokakları belirleyip, belediye ekiplerini buralara yönlendirdi. Belediye görevlileri tıkanan rögarları açarak su birikintilerinin gitmesini sağlamaya çalıştı. Orduevi Kavşağı'nda bir kişi arkadaşını sırtında taşıyarak yolun karşısına geçirdi. Belediye görevlilerinin tıkanan rögarları açmasının ardından yollardaki sular çekilmeye baladı. Ancak, Atatürk Caddesi üzerindeki Polis Lojmanları bahçesine dolan ve park halindeki araçların kapı hizasına kadar yükselen yağmur suları belediyeden istenen itfaiye aracıyla çekilebildi. Cadde ve sokaklardaki suların çekilmesiyle kentte yaşam normale döndü. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

İzmir'de altgeçitleri su bastı

SONRAKİ HABER

Bildiri dağıtan ODTÜ'lülere soruşturma açıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa