06 Nisan 2012 15:36

Şık ve Şener Danimarka PEN onur üyesi seçildi

DANİMARKA PEN Başkanı Anders Jerichow, Türkiye PEN Başkanı Tarık Günersel’e mektup yazarak OdaTV Davası kapsamında 375 gün tutuklu kalan ve 12 Mart’ta tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilen gazeteciler Ahmet Şık ile Nedim Şener’i onur üyesi seçtiklerini belirtti.Şener ile Şık’ın demokrasi mücadelesi süreci

Şık ve Şener Danimarka PEN onur üyesi seçildi

Paylaş

DANİMARKA PEN Başkanı Anders Jerichow, Türkiye PEN Başkanı Tarık Günersel’e mektup yazarak OdaTV Davası kapsamında 375 gün tutuklu kalan ve 12 Mart’ta tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilen gazeteciler Ahmet Şık ile Nedim Şener’i onur üyesi seçtiklerini belirtti.

Şener ile Şık’ın demokrasi mücadelesi sürecinde uğradıkları haksızlığa değinen Anders Jerichow, yeni soruşturma ihtimali ile tehditler olmasının kabul edilemez olduğunu vurguladı ve Danimarka PEN Merkezi olarak bu konuda Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı’na çağrıda bulunacaklarını belirtti. PEN Uluslararası Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Merkezi Başkanı Tarık Günersel ise Danimarka PEN Başkanı Anders Jerichow’a teşekkür mesajı göndererek bu jestin Türkiye’deki bütün demokratlar için anlamlı olduğunu belirtti. (BİA)

ÖNCEKİ HABER

Patronlar öldürüyor AKP izliyor

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan tehlikeli açıklar

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa