05 Nisan 2012 14:05

‘Utanç davası’nın duruşmasına devam edildi

Utanç davası olarak bilinen ve 13 yaşındayken 26 kişinin cinsel istismarına uğrayan N.Ç.’nin Yargıtay tarafından kısmi olarak bozulan davasının 6. duruşması görüldü.Duruşmaya 23 sanık ile avukatları ile N.Ç.’nin avukatları Hüseyin Cangir ve Erdal Kuzu katıldı. Mahkeme heyet değişikliği nedeniyle zabıtlar tekrar oku

‘Utanç davası’nın duruşmasına devam edildi

Paylaş

Utanç davası olarak bilinen ve 13 yaşındayken 26 kişinin cinsel istismarına uğrayan N.Ç.’nin Yargıtay tarafından kısmi olarak bozulan davasının 6. duruşması görüldü.

Duruşmaya 23 sanık ile avukatları ile N.Ç.’nin avukatları Hüseyin Cangir ve Erdal Kuzu katıldı. Mahkeme heyet değişikliği nedeniyle zabıtlar tekrar okunurken, Yargıtay 14. Ceza Dairesi’nin sayılı bozma ilamı da okundu. Mahkemeye katılan bütün sanıklar savunmalarında Yargıtay’ın bozma ilamını kabul etmediklerini beyan etti. Mahkeme heyeti, sanıklardan Türkan Temel hakkında yakalama kararı çıkartırken, Mahmut Temelli hakkında ise, mahkemeye zorla getirilmesine karar verdi. Mahkeme heyeti, bir kısım sanıkların müdafilerinin yargılamasının genişletilmesi yönündeki taleplerinin tüm sanıklar dinlendikten sonra ve Yargıtay bozma ilamına uyulup uyulmaması konusunda karar verildikten sonra değerlendirileceğine karar vererek, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. Daha önce mahkeme tutanaklarında N.Ç. olarak geçen mağdurenin isminin Yargıtay’ın sanıkların cezalarını onaylamasının ardından 6. duruşmada N.Ç.’nin adının açık bir şekilde yazılması ise dikkat çekti. (MARDİN)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

‘Baz direkleri görmek istemiyoruz’

SONRAKİ HABER

"Dünyanın en hızlı" piyanisti Maksim Mrvica İstanbul'da konser verdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa