zama zingo

 • * Programların isimleri çok ilginç. Bir “Aramızda Kalsın” programı var, bir de “Aramızda Kalmasın”. İzlediğiniz programa ona göre muamele ediyorsunuz demek. İlkinde başkasına söylenmeyecek şeyler konuşuluyor. Berikinde acilen etrafa yaymak gerekenler olabilir.


  * Programların isimleri çok ilginç. Bir “Aramızda Kalsın” programı var, bir de “Aramızda Kalmasın”. İzlediğiniz programa ona göre muamele ediyorsunuz demek. İlkinde başkasına söylenmeyecek şeyler konuşuluyor. Berikinde acilen etrafa yaymak gerekenler olabilir.
  * Aile Saadeti diye bir dizi başladı. Yetkin Dikinciler, gayet otoriter ama gözleri görmeyen bir paşa, mekan da Osmanlı’da bir köşk. Osmanlılık iyi güzel de, paşadan bir şeyleri saklama işini o kadar abartmışlar ki, kimin neyi sakladığını çözmek beni çok yordu.
  * Dönem dizilerinde patlama var ya, bir tane de Orhan Kemal uyarlaması çekiliyor. Hanımın Çiftliği. Fragmanında kostümleri, atmosferi gayet başarılı görünüyordu. Hatırla Sevgili ile çıta epey yükselmiş oldu, malum. Onun da devamı geliyormuş zaten.
  * Yetkin Dikinciler’in de bıyığına laf yok.
  * Acun yeni bir yarışmaya başlıyormuş, demiş ki: “Televizyona hiç çıkmamış bir jüri olacak. Ben de jürideyim.” O kadar çelişkili bir yanıt ki, program başlamadan ilgi çekiyor. Devamı da ilgi çekici. “Kanal değiştirmemekle övünüyorum” demiş. Neden? Çünkü paranın peşinde koşmuyormuş. Programları hayrına yapıp yapmadığı konusuna girmeye gerek yok herhalde. Devamı da var. “Zaten iyi kazanıyorum.” Ha, o yüzden koşmuyormuş.
  E öyle koşmamaya ben de varım!
  ÇAĞDAŞ GÜNERBÜYÜK
  www.evrensel.net