14 Kasım 2009 00:00

Ergenekon bağlantısına yanıt verilmiyor

MALATYA Zirve Yayınevi katliamı davasının 22’nci duruşmasında, Ergenekon savcıları ve davaya bakan mahkemeden beklenen yazı hâlâ gelmedi.

Paylaş

MALATYA Zirve Yayınevi katliamı davasının 22’nci duruşmasında, Ergenekon savcıları ve davaya bakan mahkemeden beklenen yazı hâlâ gelmedi. Davanın, savcının esas hakkındaki mütalaasını sunma noktasına geldiği belirtilirken, mahkeme dosyanın yalnızca Ergenekon yazısını beklediğine dikkat çekiyor.
3 kişinin öldürülmesi olayının 22’nci duruşması dün görüldü. Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, 5 tutuklu sanık katıldı. Duruşmaya sanık avukatlarının yanı sıra, bir numaralı Sanık Emre G’nin babası Mustafa G. ile birlikte bazı sanık yakınları, öldürülen Alman Tilman Geske’nin eşi Suzanna Geske, öldürülen Uğur Yüksel’in annesi Hatice Yüksel, tutuksuz yargılanan Hüseyin Y. ve Protestan Cemaati temsilcileri katıldı.
MÜTALAA HAZIR
Duruşmada Cumhuriyet Savcısı, mahkemenin Zirve katliamıyla Ergenekon arasında bağlantı olup olmadığı yönünde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yazı istenmesiyle ilgili ara karardan vazgeçilmesini talep ederek, mütalaanın hazır olduğunu bildirdi. Mağdur avukatları, soruşturmanın genişletilmesi taleplerini yazılı olarak mahkemeye sunmak için süre istedi. Mahkeme heyeti, Ergenekon davasıyla Zirve katliamı arasında bağlantı olup olmadığına dair yazı istenmesine ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne yazılan yazıya ‘ivedilikle’ cevap verilmesi için yeniden bir yazı istendiğine karar verdi. Duruşma, 25 Aralık’a ertelendi.
Mağdur avukatlarından Erdal Doğan, duruşma sonrasında yaptığı açıklamada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bu konuda daha titiz çalışmasını istedi. (Malatya/EVRENSEL)
ÖNCEKİ HABER

Çocuklara şiddete komik ceza

SONRAKİ HABER

Mobilya fabrikasında çalışan İşçi Erol Karaş’ın sol kolu makineye sıkıştı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa