16 Kasım 2009 05:00

Zübeyde Kılıç Kırıkkale’de greve destek çağrısı yaptı

KAMU emekçilerinin 25 Kasım’da yapacakları grevin hazırlıkları sürüyor.

Paylaş

KAMU emekçilerinin 25 Kasım’da yapacakları grevin hazırlıkları sürüyor. Grev hazırlıkları için il il gezen Eğitim Sen Genel Başkanı Zübeyde Kılıç, önceki gün Kırıkkale’deydi. Atatürk İlköğretim Okulu ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Peker’i ziyaret eden Kılıç, greve katılım çağrısı yaptı.
Türkiye’de çoğu illerde öğretmen açığı olduğunu vurgulayan Kılıç, bu açığa rağmen 250 bin öğretmen adayının atama beklediğini belirtti. Okullarda yaşanan bir başka sorunun da domuz gribi virüsü olduğunu dile getiren Kılıç, “Sağlık Bakanlığı’nın ve okul müdürlerinin, okullarda hijyene önem vermesi, alınacak en iyi önlemdir” dedi.
Domuz gribinin gündemi meşgul ettiğini belirten Okulu Müdür Yardımcısı Gıyasettin Solmaz, çocukların bu durumdan olumsuz etkilendiğine dikkat çekerek “Çocuklar okula gelmiyor. Domuz gribi çıktı çıkalı her gün yüzde 15 devamsızlık oluyor. Türkiye’deki bazı illerde bu oran yüzde 25’e kadar yükseliyor. Bunun önüne geçmeliyiz” dedi.
AKP EĞİTİMCİLERE YARDIMCI OLMUYOR
Daha sonra Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü Mehmet Peker’i ziyaret eden Kılıç, gittikleri bütün illerde Milli Eğitim müdürlüklerini ziyaret ettiklerini söyledi. “Eğitimde hızlı bir adım atılmıyor. Kamu emekçilerinin emeği verilmiyor. Hükümet ile Toplu İş Sözleşmesi masasına oturmak istiyoruz. Hükümet bu konuda eğitimcilere yardımcı olmuyor ve çok düşük ücret veriyor” diyen Kılıç, 25 Kasım’da yapacakları greve katılım çağrısında bulundu.
Eğitimin Kırıkkale’de geliştiğini söyleyen Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Peker, Kırıkkale’de öğretmen açığı olmadığını öne sürdü.
(Kırıkkale/EVRENSEL)
İbrahim Akpınar
ÖNCEKİ HABER

İstanbul’da soba faciası: 5 ölü

SONRAKİ HABER

İzmir'de Bayraklı Şehir Hastanesi inşaatının deposunda yangın çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa