17 Şubat 2010 00:00

Diyarbakır ve Konya tiyatroları Ankara’da

DİYARBAKIR Devlet Tiyatrosu’nun “Ölümü Yaşamak”, Konya Devlet Tiyatrosu’nun “İstanbul Efendisi” ve “Gılgameş” adlı oyunları, Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor.

Paylaş

DİYARBAKIR Devlet Tiyatrosu’nun “Ölümü Yaşamak”, Konya Devlet Tiyatrosu’nun “İstanbul Efendisi” ve “Gılgameş” adlı oyunları, Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor.
Orhan Asena’nın yazdığı, Tamer Levent’in yönettiği Diyarbakır Devlet Tiyatrosu yapımı “Ölümü Yaşamak” 16-20 Şubat tarihleri arasında Küçük Tiyatro’da sahnelenecek. Dekor tasarımı Hakan Dündar, giysi tasarımı Sevgi Türkay, ışık tasarımı İzzetin Biçer tarafından hazırlanan oyunda; Ebru Nil Aydın, Filiz Kılıç, Pınar gün, Şivan Binici, Yurdaer Okur, Ali Çelik, Uğur Çınar ve Murat Bölük rol alıyor.
İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde 17, 18, 20, 24, 25 ve 27 Şubat tarihlerinde Şirin Aktemur Toprak, Gökhan Aktemur’un yazdığı Umut Toprak’ın yönettiği “Gılgameş”, Ankaralı sanatseverlerle buluşacak. Konya devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği oyunun dekor ve giysi tasarımı Ali Cem Köroğlu’na, ışık tasarımı Ersen Tunççekiç’e, müziği İhsan Kılavuz’a ait. Oyunda, Tomris Çetinel ve Umut Toprak rol alırken, Durukan Ordu, Devrim Yakut, Fırat Demirağ sesleriyle oyuna katkıda bulunuyor.
Müsahipzade Celal’in yazdığı Tomris Çetinel’in yönettiği Konya Devlet Tiyatrosu yapımı “İstanbul Efendisi” ise 23-28 Şubat tarihleri arasında Altındağ Tiyatrosu’nda izlenebilecek. Dekor tasarımı Gül Emre’ye, giysi tasarımı Sevgi Türkay’a, ışık tasarımı Ahmet Karademir’e, müziği Cem İdiz’e, hareket ve dans düzeni ise İhsan Bengier’e ait olan oyunun müzik çalıştırıcısı Süleyman Yardım. Oyunda A.Tuncay Aynur, Özge Mirzalı, Cengiz Uzun ve Doğan Doğru’nun yanı sıra birçok oyuncu rol alıyor.
(KÜLTÜR SERVİSİ)
ÖNCEKİ HABER

GÖZLEMEVİ

SONRAKİ HABER

“Gürültü” nedeniyle kendisini uyaran Suriyeli komşusunu öldürdü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa