25 Mart 2010 00:00

Mamak halkı ulaşım zammına ‘hayır’ diyor

ANKARA Büyükşehir Belediyesi tarafından, mahkeme kararına rağmen yeniden yapılan ulaşım zammı Mamak’ta da tepki topluyor

Paylaş

ANKARA Büyükşehir Belediyesi tarafından, mahkeme kararına rağmen yeniden yapılan ulaşım zammı Mamak’ta da tepki topluyor. Emek Partisi Mamak İlçe Örgütü’nün Tuzluçayır’da sürdürdüğü imza kampanyasına halkın ilgisi yoğun.
“Ulaşımda soyguna son” adı ile açılan imza standına ilgi gösteren Mamaklılar, ulaşımda yaşadıkları sorunları aktardılar.
Devran Sakinci adlı işçi, işe giderken dört otobüs değiştirdiğini ve çok zorlandığını belirtip, sorunlarının çözülmesini istedi. Nazan Akbalık ise otobüslerin çocuklar için ücretsiz olmasını talep etti. Hacı Hasan bilet fiyatlarının yüksekliğinden yakınırken, sürekli gelen zamlarla ne yapacaklarını, nasıl geçineceklerini şaşırdıklarını söyledi. Yapılan zamları doğru bulmadığını belirten Hasan, otobüs sayısının da artırılmasını istedi.
Tuğçe Çal adlı öğrenci ise ilet paralarını karşılamakta zorlandıklarını belirterek, otobüs ücretlerinin yeniden düşürülmesini istedi.
Hasan Başkaya da “zam geri alınsın” diyenlerdendi. Başkaya, 650 lira emekli maaşı aldığını belirterek, “Bu para ile ne yapacağız, nasıl geçineceğiz” diye sordu. (Ankara/EVRENSEL)
İbrahim Kale
ÖNCEKİ HABER

ÖZGÜRLÜKLER

SONRAKİ HABER

Kadıköy'de Suruç anmasına polis biber gazı ve plastik mermiyle saldırdı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa