Ankara sise boyun eğdi

Sis Ankara'yı dün tamamen teslim aldı. Birkaç gündür kendisini hissettiren ve önceki gün Esenboğa Havalimanı'nı felç eden sis yüzünden dün hava ulaşımı yine aksarken karayolları da birbirine girdi. Elmadağ'da meydana gelen bir kazada 3 kişi ölürken bir diğer kaza yüzünden Kırıkkale-Ankara Karayolu 2.5 saat trafiğe kapandı.

Ankara sise boyun eğdi
Başkent ve çevresinde son birkaç gündür etkili olan sis, özellikle ulaşımı olumsuz etkiliyor. Hafta sonundan bu yana özellikle sabah ve akşam saatlerinde görüş mesafesinin sıfırlanmasına neden olacak kadar yoğunlaşan sis nedeniyle Esenboğa yolu, Samsun yolu, Eskişehir yolu, Konya yolu ve Ayaş yolunda sabah saatlerinde yoğun sis ve buzlanma görüldü. Bu nedenle çok sayıda zincirleme trafik kazası oldu.
Bu arada, önceki gün ulaşıma kapanan Esenboğa Havalimanı'nda dün sabah da yoğun sis uçakların iniş ve kalkışına izin vermedi, ancak ilerleyen saatlerde sisin etkisini yitirmesiyle hava trafiği normale döndü.
Kırıkkale-Ankara karayolunun Elmadağ çıkışında, yoğun sis nedeniyle, 3 ayrı yerde zincirleme trafik kazaları meydana geldi. Kazalarda 3 kişi öldü, 13 kişi de yaralandı.
Kırıkkale-Ankara karayolunun Baştaş Çimento Fabrikası yakınlarında sabah saatlerinde meydana gelen ilk kazada, 4 otomobil ile 1 otobüs, sis nedeniyle görüş mesafesinin sıfıra inmesi sonucu birbirine girdi. Bu kazada maddi hasar meydana geldi.
13 araç çarpıştı
İkinci kaza, aynı yolun 36. kilometresinde oldu. Yoğun sis ve buzlanma nedeniyle meydana geldiği bildirilen bu kazada da otobüs, TIR, kamyon, otomobil olmak üzere toplam 13 araç çarpıştı. Ankara-Kırıkkale karayolu, kazaya karışan araçların bazılarının Kırıkkale'ye gidiş istikametindeki şeride devrilmesi sonucu, yol yaklaşık 2.5 saat trafiğe kapalı kaldı. Karayolları ekipleri, kapalı yolu açma çalışmalarının uzun sürmesi nedeniyle, bu bölgede servis yolu açarak, Kırıkkale yönüne doğru trafik akışını sağladılar.
3 ölü, 13 yaralı
Elmadağ yakınlarında meydana gelen üçüncü ve son kazada da, Van Gölü Otobüs İşletmesi'ne ait 06 ZKT 65 plakalı otobüs, diğer kazalar nedeniyle yolda bekletilen araçları fark edemeyerek bunlara çarptı. Bu kazada, toplam 9 araç hasar görürken, 06 FRD 60 plakalı otomobildeki 2 kişi ile bir başka araçta bulunan Serkan Yüksel adlı kişi öldü. Kazada ölen diğer iki kişinin üzerlerinden kimlik çıkmadığı için isimlerinin tespit edilmediği bildirildi.
Kazada hayatlarını kaybedenlerin cesetleri, Elmadağ Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Kazada yaralanan 13 kişi de, Ankara'daki hastanelerde tedavi altına alındı.
Kazada yaralananların isimleri şöyle: Ayhan Vural, Rasim Doğan, Yusuf Altan, Haluk Kırlar, Musa Gümüş, Mehmet Varlı, Nuri Turan, Hüseyin Bayrak, Sakine Özkan, Baki Ulusoy, Ali Fevzi Çakmakoğlu ile ismi belirlenemeyen 2 kişi.
www.evrensel.net