24 Temmuz 1999 21:00

Tayyip Erdoğan gece yarısı tahliye oldu

Siirt'te yaptığı konuşma nedeniyle aldığı 10 aylık hapis cezasının infazı için 4 aydır Pınarhisar Cezaevi'nde hükümlü bulunan...

Paylaş
Tayyip Erdoğan gece yarısı tahliye oldu
Siirt'te yaptığı konuşma nedeniyle aldığı 10 aylık hapis cezasının infazı için 4 aydır Pınarhisar Cezaevi'nde hükümlü bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gece saat 00.30 sıralarında tahliye oldu. Tahliye işleminin güvenlik gerekçesiyle gece yarısı yapıldığı bildirildi. Erdoğan, partili arkadaşlarına, tutuklu arkadaşlarına ve cezaevi yetkililerine şükran borçlu olduğunu belirtti.
Suikast ihbarı
Pınarhisar Kapalı Cezaevi Savcısı Canfer Can, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hükümlülerin cezaevinden gece geç saatlerde tahliye edilmesinin "alışılagelmiş bir uygulama" olmadığını belirterek, şunları söyledi: "Tahliye, güvenlik nedeniyle gece geç saatlerde yapıldı. Bize, 'Recep Tayyip Erdoğan'a tahliye olduktan sonra suikast düzenleneceği' şeklinde ihbar yapıldı. Bu konuda Bakanlık yetkilileriyle de görüştük. Onların da onayı alındı. Ben de güvenlik açısından kendisinin gece geç saatlerde tahliyesini uygun buldum. Suikast ihbarı nedeniyle gece tahliye ettik."
Konvoyla karşılandı
Erdoğan, saat 03.00 sıralarında, İstanbul Üsküdar'daki evine geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna ve partililer tarafından İstanbul'un girişinde karşılanan Erdoğan, konvoy işliğinde evine getirildi.
ÖNCEKİ HABER

Vergide patron oyunu

SONRAKİ HABER

Adana'da öldürülen Azadiya Welat çalışanı Kadri Bağdu'yu anıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa