31 Mayıs 2015 16:28

'Bijî Hizbullah' sloganıyla kadın seçim bürosuna saldırı

Silvan'da 'Bijî Hizbullah' sloganı ile yürüyüşe geçen Hür Dava Partisi üyesi bir grup, HDP kadın seçim bürosuna saldırdı. Gruba tepki gösteren 2 yurttaş ise darp edildi.

Paylaş

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde Bağlar Mahallesi Eğitim Caddesi üzerinde bulunan HDP kadın seçim bürosuna, Hüda-Par üyesi bir grup tarafından saldırı düzenlendi.

Anons araçlarına bir çocuğun taş attığını bahane eden grup, cadde üzerinden, "Bijî Hizbullah" sloganı ile yürüyüşe geçti. Kadın seçim bürosuna taş, sopa ve kalaslarla saldıran grup, cadde üzerinde kendilerine tepki gösteren 2 yurttaşı da darp etti. Saldırı sonucunda kafasına aldığı darbe sonucu yaralanan Aydın Güleç isimli yurttaş İlçe Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Güleç'in müşahede altında tutulduğu öğrenilirken, saldırının yapıldığı büroda ise maddi zarar meydana geldi.

Saldırının duyulmasının ardından toplanana HDP'liler ile polisler arasında gerginlik yaşandı. Polisin tazyikli su ile yurttaşlara saldırdığı ilçede, yurttaşlar toplanmaya devam ederken gerginlik devam ediyor. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Davutoğlu: Ne taşıdığımız kimseyi ilgilendirmez

SONRAKİ HABER

Eski Yarbay Mehmet Alkan "FETÖ üyeliği" davasından beraat etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa