30 Mayıs 2015 19:59

İzmir'de CHP'liler coşkulu mitingde buluştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçimlerinde İzmirlilerle Gündoğdu Meydanı'nda buluştu. Kılıçdaroğlu, mitinge Çankırı ve Ereğli mitingleri nedeniyle yaklaşık 2.5 saat gecikmeli çıktı.

Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçimlerinde İzmirlilerle Gündoğdu Meydanı'nda buluştu. Kılıçdaroğlu, mitinge Çankırı ve Ereğli mitingleri nedeniyle yaklaşık 2.5 saat gecikmeli çıktı.

Yaklaşan 7 Haziran seçimlerinde İzmir'den milletvekili adayı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha önce geziler yaptığı kente bugün miting için geldi. Partilerine destek veren CHP'liler, erken saatlerden itibaren alanı doldurmaya başladı. Karşıyaka Çiğli gibi bölgelerden gelenlerin, vapurları kullandıkları gözlendi.

Alanı tamamen dolduran vatandaşların yanı sıra, yaklaşık 100 balıkçı teknesi de Gündoğdu Meydanı'nın açıklarına demir attı. Desteklerini deniz tarafından gösterdi. Bayraklar, pankartlarla süslenen teknelerden havai fişekler de atıldı.

CHP'nin seçimde kullandığı 'Milletçe alkışlıyoruz. Gelin oy verin gitsinler diyoruz' sloganı sık sık kullanıldı. Meydanı dolduran İzmirliler alkışlarla slogana eşlik etti.

Meydanda protokol ve basın mensupları için ayrı ayrı kurulan iki platform, alana saatler önce gelen partililer tarafından dolduruldu, Kılıçdaroğlu'nun gelmesi yaklaşırken anonslar ve ricalarla platformların basın ve CHP yöneticilerine bırakılmasına çalışıldı. Sahnenin iki yanına kurulan dev ekranlardan sık sık meydanın kuş bakışı görüntüsü yansıtıldı. CHP'liler Gündoğdu meydanı ve Kordon'un Cumhuriyet Meydanı yönüne doğru büyük kısmını doldurduklarını ekrandan görünce coştu.

Kılıçdaroğlu'nun gelişi diğer mitingleri yüzünden yaklaşık 2.5 saat saat gecikince CHP yöneticileri toplanan kalabalık dağılmasın diye müziklerle, sloganlarla coşkuyu arttırmaya çalıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu mitingin saat 17.00 olarak açıklanmasına rağmen saat 19.30'da kürsüye çıkabildi. (İzmir/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Minibüsün çarptığı bisikletli temizlik işçisi yaşamını yitirdi

SONRAKİ HABER

Mersin'de bisiklet fabrikasında yangın

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa