20 Mayıs 2015 13:05

Tuncel: HDP, barajı aşarsa AKP için felaket olur

Paylaş

Yücel Yekta YÖYLER
Erzurum

Seçim çalışmaları kapsamında dün Erzurum’un Şenkaya ilçesini ziyaret eden Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Sebahat Tuncel büyük ilgiyle karşılandı. Mitinge dönüşen ziyarette konuşan Tuncel, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın, ‘HDP barajı aşarsa demokrasi açısından bir felaket olur’ sözlerini hatırlatarak, “HDP barajı aşarsa onlar için felaket olacak doğru” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplu açılışlar adı altında AKP’ye oy topladığın söyleyen Tuncel, “HDP yeni bir yolculuğa çıkıyor. Bu yolculukta Türkiye’yi ve Kürdistan’ı birleştiriyor. Bu yolculuk halklara eşitlik, özgürlük getirecek. HDP başka bir yaşam arayanların partisidir” dedi. AKP’nin saltanatı sarsılmasın diye HDP’nin barajı aşmasını istemediğini dile getiren Tuncel, “Onlar her gün zenginleşiyor ama halkımız her gün yoksullaşıyor. Halkın geleceğini çalıp, ayakkabı kutularına saklıyorlar ve çıkıp 400 vekil istiyorlar” dedi.

Başbakan yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın ‘HDP barajı aşarsa demokrasi açısından bir felaket olur’ sözlerini hatırlatan Tuncel, “HDP barajı aşarsa onlar için felaket olacak. AKP iktidar olamayacak, Tayip Erdoğan başkan olamayacak, o sarayda rahat uyuyamayacak” dedi. HDP’nin yükselişini hazmedemeyenlerin seçim bürolarına, ilçe bürolarına saldırdığını söyleyen Tuncel, “AKP, HDP’nin baraj altında kalması için elinden geleni yapıyor” dedi. 

İşçinin, emekçinin ve memurun sesi olduklarını söyleyen Tuncel, “Biz diyoruz ki, bize oy verin yeni yaşamı birlikte inşa edelim. Bu hırsızlardan, yalancılardan kurtulalım. HDP’de Sünni adayımız da var Alevi adayımız da. Arap, Çerkez, Kürt, Türk adaylarımız var. Her kesimden adayımız var. Bir tek hırsız adayımız yok, halkın değerlerine saygısızlık eden adayımız yok. Biz halkın adaylarıyız. Halkın içerisinden çıktık ve onun için de işçinin, emekçinin, köylünün, memurun sesiyiz. Sandıklarımıza sahip çıkalım. 7 Haziranda kedilerimizi evde tutalım, kedilerin trafolara girmelerine izin vermeyelim” şeklinde konuştu.  
Daha sonra Tuncel ve beraberindeki HDP Erzurum Milletvekili Adayı Senahat Işıkı Paşalı ve Tetirkoç köylerini ziyaret ederek halkın sorunlarını dinledi. 

ÖNCEKİ HABER

Valeo işçisi de direnişe katıldı

SONRAKİ HABER

Hasankeyf’teki tarihi mağara betona gömüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa