18 Mayıs 2015 13:54

'Şans eseri toplantı erken bitti, faciadan kıl payı kurtulduk'

Adana'da HDP il binasına yönelik bombalı saldırı sonrası olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından HDP milletvekili adayları ve il yöneticileri bina içerisinde incelemede bulundu.

Paylaş

Volkan PEKAL
Adana

Adana'da HDP il binasına yönelik bombalı saldırı sonrası olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından HDP milletvekili adayları ve il yöneticileri bina içerisinde incelemede bulundu.

Bombanın patladığı katta teknik oda ile toplantı odası arasındaki duvarda bir delik oluştuğu görüldü. Teknik odadaki patlama sonucu toplantı odasında binanın diğer odalarında ve İlçe binasının karşı tarafındaki binalarda da hasar meydana geldi.

Her sabah aynı saatlerde patlama sonucu duvarın yıkıldığı toplantı odasında seçim çalışmalarını koordine etmek için toplantı yaptıklarını ifade eden HDP Adana Milletvekili Adayı Vedat Özkan, “Ne büyük şanstır ki dünkü mitingden dolayı toplantımız erken bitirildi bu nedenle faciadan kıl payı kurtulduk” dedi.

BURASI SURİYE DEĞİL ADANA

“Burası Suriye değil. Burası HDP’nin Adana İl ve ilçe binaları”  diyen Özkan, "Bugün burada halkların kardeşliğinden yana olmayanlar, savaştan yana olanlar, diktatörlüğün yolunun kapanacağını anlayanlar Adana ve Mersin’de insanları katletmek istediler. Biz bu provokasyonlara gelmeyeceğiz. Bu olayın aydınlanması için elimizden geleni yapacağız. Şimdiye kadar hiçbr olay aydınlanmadı ama bu olay aydınlansın istiyoruz” dedi.

Rıdvan Turan parti binası etrafında toplanan halka seslenerek "Bizim giderek büyüdüğümüzü görenler provokasyonlar yapıyor. Biz provokasyona gelmeyeceğiz hiçbir şey olmamış gibi çalışmalarımıza devam edeceğiz. Programımızı devam ettireceğiz. Bugün Mersin'de de aynı provokasyon oldu. Ama orada onlara miting alanında cevap vereceğiz" dedi.

ÖNCEKİ HABER

‘Güçlerimizi birleştirerek kazanacağız’

SONRAKİ HABER

Burdur'da çocuğa cinsel istismar iddiası üzerine 4 kişi tutuklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa