06 Mart 2015 11:44

Cephe, Gazi'de öldürülen genç için özür diledi

Paylaş

23 Şubat Pazartesi günü Gazi Mahallesinde silahla vurularak hayatını kaybeden Mehmet Emin Akgül'e dair Cephe'den açıklama geldi. Gazi Cephe Milisleri imzasıyla, halkisesitv.com adresinde yayınlanan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Milislerimiz daha öncesinde uyarılan Muro isimli torbacının bir arabada bulunanlarla uyuşturucu alışverişi yaptığını görmüş ve buna müdahale etmişlerdir...  yaşanan tartışma sonrasında milislerimiz bu ticareti yapanları tarayarak mahallemizi, gençlerimizi zehirleyen Muro isimli torbacıyı cezalandırmışlardır... Ancak bu sırada o sokakta bulunan, çeteci ve torbacılarla hiçbir alakası olmayan Mehmet Emin Akgül de vurulmuştur...
Mehmet Emin mahalle halkının tanıdığı, sevdiği bir gencimizdi... o gün etrafın karanlık olması göz önünde bulundurulup buna uygun sorumlulukla hareket edilmediği ve yeterince dikkatli olunmadığı için böyle bir sonuç yaşanmıştır. Halka zarar veren eylemleri hep eleştirdik ve bu anlayışı mahkum ettik... Halka zarar verme ihtimali olan eylemleri iptal ettik. Çünkü bütün eylemlerimizde halkın güvenliği önemli ilkelerimizden birisidir... Ancak bu eylemde aynı anlayışla hareket edilmemesi böylesi bir kayba neden olmuştur. Bu nedenle tüm halkımızdan, Mehmet Emin’in ailesi ve yakınlarından özür diliyoruz!
...
Bu konuda bugüne kadar çok hassas davrandık. Yaptığımız eylemlerde istemeden gelişen zararlarda maddi, manevi zararı karşılayan olduk... Bu bugün de geçerlidir... O gün orada zarar gören esnafımızın, işyerlerinin tüm sorumluluğu bize aittir... Mehmet Emin’in ailesinin acısı bizim acımızdır...
Mücadeleye ve halka zarar vermek meşru değildir. Devrimci saflarda yer alan hiç kimse mücadeleye ve halka zarar vermek istemez. Ancak pratikte öyle davranış ve hareketlerde bulunulur ki, düşmanın bile veremeyeceği zararlar verilir.
Yaşanan bu acı kaybın sorumlusu olan insanlarımızı gerekli şekilde mahkum edecek ve saflarımızdan atacağız." (İSTANBUL)

ÖNCEKİ HABER

'IŞİD, eroin ticaretinden 1 milyar dolar kazandı'

SONRAKİ HABER

Ceren Damar'ı öldüren öğrencisine ağırlaştırılmış müebbet istemi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa