02 Mart 2015 16:35

Şadan annemizi yitirdik

12 Eylül faşist darbecileri tarafından 'Asmayalım da besleyelim mi?' denilerek 17 yaşında idam edilen Erdal Eren’in annesi Şadan Eren bugün yaşamını yitirdi.

Paylaş

12 Eylül faşist darbecileri tarafından “Asmayalım da besleyelim mi?” denilerek 17 yaşında idam edilen Erdal Eren’in annesi Şadan Eren bugün yaşamını yitirdi.

1939 Şebinkarahisar doğumlu olan Şadan Eren, 17 yaşında Ahmet Eren’le evlendi. 5 çocuk sahibi olan Şadan Anne, darbeden sonra 1980'de oğlunu, 1984’te ise eşi Ahmet Eren’i kalp krizinden kaybetti. Eşini kaybettiği yıl bir askeri aracın çarpması sonucu ölümden dönen Şadan Eren bugün, 3 aydır Ankara’da tedavi gördüğü hastanede çoklu organ yetmezliğinden hayatını kaybetti.

Şadan Eren’in cenazesi Çarşamba günü Karşıyaka Mezarlığındaki camide kılınacak öğlen namazının ardından eşiyle aynı yerde defnedilecek.

Oğlunu yitirdikten sonra adını anamayan Eren’in ardından akıllarda şu sözleri kaldı: “Ben Erdal diyemiyorum, çok kötü oluyorum. O daha çocuktu. Ben Kenan Evren ölmesin, sürünsün istiyorum. Kimsenin evlat acısı çekmesini istemem.” (Ankara/EVRENSEL)

Erdal Eren'in annesine yazdığı mektup...

Şadan Anne’nin oğullarına selamı var

 

ÖNCEKİ HABER

Rojava sokakları 8 Mart için süsleniyor

SONRAKİ HABER

2019 YKS sonuçları açıklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa