17 Ekim 2014 20:03

Vasiyeti yerine getirilmeyen Mehmet Pişkin toprağa verildi

İstanbul'da video paylaşım sitesinde intihar edeceğini açıkladığı veda mesajının yer aldığı görüntüsünü yayınladıktan sonra kendini asarak yaşamına son veren 36 yaşındaki Mehmet Pişkin'in cenazesi, Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde toprağa verildi. Oysa Pişkin, toprağa verilmek istemediğini cenazesinin kadavra olarak kullanılmasını istediğini belirtmişti.

Vasiyeti yerine getirilmeyen Mehmet Pişkin toprağa verildi
Paylaş

İstanbul'da video paylaşım sitesinde intihar edeceğini açıkladığı veda mesajının yer aldığı görüntüsünü yayınladıktan sonra kendini asarak yaşamına son veren 36 yaşındaki Mehmet Pişkin'in cenazesi, Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde toprağa verildi. Oysa Pişkin, toprağa verilmek istemediğini cenazesinin bilimsel araştırmalarda kadavra olarak kullanılmasını istediğini belirtmişti.

ODTÜ İnşaat Fakültesi mezunu 36 yaşındaki Mehmet Pişkin, dün saat 07.30'da veda mesajının yer aldığı görüntüleri videa paylaşım sitesine yükledikten sonra Şişli'deki evinde kendini doğal gaz borusuna asarak yaşamına son verdi.

13 dakika 49 saniyelik videonun bir bölümünde Allah'a inanmadığını, dini inancının olmadığını söyleyip cenazesinin kadavra olarak kullanılmasını isteyen Mehmet Pişkin'in cenazesi bugün sabah İskenderun Devlet Hastanesi'ne getirildi. Yakınları tarafından teslim alınan Pişkin'in cenazesi daha sonra Kaptan Mehmet Paşa Camii'ne götürüldü. Burada cenaze töreni sırasında Mehmet Pişkin'in babası Kasım Pişkin güçlükle ayakta durabildi. Mehmet Pişkin'in cenazesi, kılınan namazın ardından İskenderun Çankaya Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Gömülmek istemediğini ısrarla söyleyen Mehmet Pişkin'in yakınları konuyla ilgili açıklama yapmadı. (Hatay/DHA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Rusya ve Ukrayna Minsk Memorandumu\'na bağlı kalacak

SONRAKİ HABER

HDP, Bingöl için Araştırma Komisyonu istedi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...