12 Ekim 2014 19:30

Fatih Terim yine gazeteci azarladı

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, yine gazeteci azarladı. Çek Cumhuriyeti maçı öncesi gazetecilere "hasta mısınız" diyen Terim'in hedefinde bu kez Letonyalı gazeteci vardı.

Paylaş

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, yine gazeteci azarladı. Çek Cumhuriyeti maçı öncesi gazetecilere "hasta mısınız" diyen Terim'in hedefinde bu kez Letonyalı gazeteci vardı. 2 maçta alınan 2 yenilgi sebebiyle hayli sinirli olduğu gözlenenen Terim, "Kornerlerden sürekli gol yiyorsunuz bu konuda antrenmanlarda çalışıyor musunuz?" sorusuna gazeteciyi azarlayarak yanıt verdi.

Hürriyet'in haberine göre Fatih Terim'in açıklamasından satırbaşları şöyle:

- Bulunduğumuz konum Letonya'nın iştahını kabartmış gözüküyor. Sonuç olarak 3. maçı oynayacağız. Ondan sonra 7 maç var.

- ('Kornerlerden sürekli gol yiyorsunuz, bu konuda antrenman yapıyor musunuz' sorusu üzerine) 11 sene evvel tesadüfen bizi eleme imkanı bulduğunuz Türk Milli Takımı o zaman da iyi bir takımdı, şimdi de iyi takım. Birkaç kornerde gol oldu diye, bu seviyedeki takımlara bu soru sormaz. Yok sadece gol yemek için antrenman yapıyoruz! Bulunduğumuz konum size böyle ciddiyetsiz soru sorma hakkı vermez. Sorunuzu dikkatli sorun.

- Daha iyi ya! Yan toplara çalışmıyor olmamız sizin takımınız için daha iyi. Gidin söyleyin. Korner atışlarında bu avantajı kullanırsınız belki. Kendi takımlarınıza öyle sorun.

- Ben kendi takımıma bakıyorum ama her takımı da ciddiye alıyorum. Her takım bizim için önemli takım. Her takıma saygı duyuyoruz. Gücü ne olursa olsun her takımın da bize saygı duymasını istiyoruz.

- Futbolcuların iyi olması bizim de sahada iyi olmamız ve kazanmamız anlamına geliyor. Bu kadar iyi oynayıp kaybettiğimiz bir maç yüzünden canımız acıyor diyebiliriz. İzlanda'daki durumun tam tersi. Üzüldüler tabii ki.

- Günümüz futbolunda takımlar arasında güç farkı kalmadı. Her gün de takımlar aynı form durumunda olmadığı için sürpriz sonuçlar ortaya çıkabiliyor.

- Ne benim ne futbolcularımın kafasını önüne eğme gibi bir durumu olamaz. Üzgünüz ama kafamız önde değil.

-Genel olarak aynı takımla çıkacağız. Kalecilerimiz Onur ve Tolga tek başlarına kayıpların sorumlusu olamazlar. Hedef göstermekten vazgeçelim.

-İyiyim Allah'a şükür, moralim de gayet iyi. Futbolcu üzülürse ben de üzülürüm. Ben yoğun yaşayan bir insanım o yüzden... Maçtan önce telefonumu kapattım o yüzden ailemle, eşimle, çocuklarımla konuşamadım. Bakın o kadar üzgünüm torunumu bile soramadım.

FUTBOLCULAR NE DEDİ?

Gökhan Gönül: Çek Cumhuriyeti maçını kaybetmememiz gerekiyordu ama futbolda maalesef böyle şeyler yaşanıyor.  
Adem Büyük: Biz iyi bir takımız ve mükemmel bir arkadaşlığımız var.

ÖNCEKİ HABER

HSYK seçimlerinde hükümet istediğini aldı

SONRAKİ HABER

"Suudi Arabistan bir gazeteci öldürdü ve Trump bunu önemsemiş gözükmüyor"

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa