30 Eylül 2014 18:59

Nusaybin'deki olaylar sona erdi

Nusaybin'de IŞİD'in saldırılarına karşı yapılan yürüyüşün ardından çıkan olaylar sona erdi.

Paylaş

Mardin'in Nusaybin ilçesinde IŞİD'in saldırılarına karşı gerçekleştirilen yürüyüşün ardından çıkan olaylar sona erdi. İlçenin birçok mahalle ve caddesine yayılan çatışmalarda polislerin rastgele attığı gaz bombaları ve tazyikli sudan çevrede bulunan yurttaşlar da olumsuz etkilendi. Polisin sert müdahalesine karşı gençler de havai fişek, ses bombaları ve molotofkokteylileri ile karşılık verdi. Polisin müdahalesinin ardından ilçe sokakları gaz bulutu altında kalırken, esnaf da kepenklerini indirerek, polisin müdahalesine tepki gösterdi.

Çatışmalar sırasında ismi öğrenilemeyen biri kadın 3 genç yaralanırken, yaralı gençlerin gözaltına alınma kaygısından dolayı kendi imkanlarıyla tedavilerini yaptırdıkları öğrenildi.

Olaylar, gençlerin dağılmasının ardından sona erdi.

Öte yandan olayları izlerken başına gaz bombası kapsülü isabet eden 19 yaşındaki Rehber Delen'in de ağır yaralandığı öğrenildi.

Rehber Delen, polislerce darp edildikten sonra götürüldüğü hastanede üstün körü tedavi edildikten sonra taburcu edildi. Götürüldüğü evde fenalaşması üzerine ise ailesi tarafından yeniden hastaneye getirilerek ameliyata alındı.

Baba Abdurrahman Delen, oğlunun hastanenin acil servisinde görevli doktor Alpay Burak Doğru tarafından polis gözetiminde tedavisinin yapılmasının ardından taburcu edildiğini söyledi. Evlerine götürdüğü oğlu kısa bir süre sonra fenalaşan baba, oğlunu yeniden hastaneye getirdi. Hastaneye getirilen Delen, 2 saat boyunca ameliyatta kaldı.

Baba Delen, ilk anda gerekli müdahaleyi yapmadığını iddia ettiği doktor hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi. Delen'in ayrıca oğlunun vücudunun çeşitli yerlerinde darp edildiğine dair izlerin olduğunu söyledi.

İddianın hedefindeki görevli doktor Alpay Burak Doğru ise suçlamaların asılsız olduğunu savundu. (Mardin/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Veli Saçılık için karar çıkmadı

SONRAKİ HABER

Dönemin işçileri, öğrencileri ve askerleri 15-16 Haziran direnişini anlattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa