15 Eylül 2014 14:43

Öğrenci çimlerinde inşaat başladı

Çukurova Üniversitesi’nde öğrencilerin üzerinde vakit geçirdiği yeşil alanda, çimler sökülerek inşaat başlatıldı.

Paylaş

Çukurova Üniversitesi’nde öğrencilerin üzerinde vakit geçirdiği yeşil alanda, çimler sökülerek inşaat başlatıldı. Geçtiğimiz yıllarda alana çarşı yapılması gündemde olmuştu. Aynı alanda inşaat başlaması, üniversite öğrencilerinde yeşil alana bina dikileceği kaygısını oluşturdu. Rektörle görüşemediklerini aktaran öğrenciler, İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubesi’nden alana oturma alanı, engelli yolu ve havuz yapılacağı bilgisini aldıklarını söyledi.

‘BETON YIĞINIYLA KARŞILAŞILACAK’

Çukurova Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisi Aydın Yiğit, binlerce öğrencinin çimlerin üzerinde vakit geçirdiği alanın betonla kaplanmasının anlaşılır bir şey olmadığını dile getirdi. Kampüs içerisinde, gençlerin kültürel, sosyal ve siyasal etkinliklerinin yapacakları merkezi başka bir alan olmadığını dile getiren Yiğit, gençlerin kullanacakları bu tür alanlardan mahrum bırakılmasının kabul edilemez olduğunu belirtti. Okulların açılmasıyla öğrencilerin beton yığınıyla karşılaşacağını dile getiren Yiğit, üniversite yönetiminin öğrencilerin yaşam alanları ile ilgili karar alırken öğrencilere sorması gerektiğini ifade etti.

Genç İMO Temsilcisi Mazlum Sevincek de bu kararın öğrencileri kafelere mecbur kılarak sömürmek, öğrencilerin yaşam hakkını gasp etmek anlamına geldiğini söyledi. (Adana/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Okul müdürlerini geri istediler

SONRAKİ HABER

Çanakkale Kent Konseyinden Kaz Dağları için sosyal medyada kampanya çağrısı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa