10 Eylül 2014 16:02

Gülay Göktürk, Bugün'den ayrıldı

Cemaat AKP kavgasında AKP’yi savunan yazılar kaleme alan Gülay Göktürk cemaate yakın yayıncılık yapan Bugün gazetesine veda etti. 17 ve 25 Aralık yolsuzluk operasyonlarında hükümeti aklamaya çalışan Göktürk, Akşam'a geçti.

Paylaş

Bugün gazetesi köşe yazarı Gülay Göktürk veda yazısıyla yazılarına son verdi.

Cemaat AKP kavgasında AKP’yi savunan yazılar kaleme alan Gülay Göktürk cemaate yakın yayıncılık yapan Bugün gazetesine veda etti.  17 ve 25 Aralık yolsuzluk operasyonlarında hükümeti aklamaya çalışan Göktürk, Akşam'a geçti.

SIKIŞTIĞIM ADACIK

Gülay Göktürk'ün veda yazısından bir bölüm şöyle:

“Her köşe yazarı çalıştığı gazetenin editorial çizgisi ile uyumlu olmayı tercih eder. Bu hem gazete yönetimi için hem de o yazar için arzu edilendir. Ama bu kontrol edilebilir bir durum değildir, böyle bir lükse her zaman sahip olunamaz. Gazetenin editorial politikası değişir, yazarın görüşleri değişir, siyasetin rengi, yapısı değişir ve her değişiklikle birlikte “köşeciler”in yazı hayatı da değişir. Bazen yazdığınız gazetenin içinde kendi adacığınızı oluşturmanıza tolerans gösterilir ve orada kendi doğrularınızı yazmaya devam edersiniz; bazen o adacık size dar gelir, boğulur, kendiniz çeker gidersiniz; bazen de özel adacıklara tahammül edilemez olur, gönderilirsiniz” diye yazmıştım bir yıl kadar önce.Benim durumumu, sıkıştığım adacığın içinde boğulmak olarak görebilirsiniz. Ayrıca hem BUGÜN okurlarının bir kesimine hem de gazete yönetimine verdiğim rahatsızlığın da farkındayım.O yüzden gidiyorum…(MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Büro yapmak için tiyatro sahnesini yıktılar

SONRAKİ HABER

Dikili'de 'çevre' paneli düzenlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa