04 Temmuz 2011 08:11

Afrika gazetesi ikinci kez kurşunlandı

KIBRIS’ta yayın yapan günlük Afrika gazetesi ikinci kez kurşunlandı. cyprus-forum’un haberine göre, Mustafa Yalçın isimli kişi dün akşam saat 18.00’de Afrika gazetesine giderek, gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Şener Levent’i sordu, “yok” cevabı almasının ardından da gazete yöneticilerinden Ali Osman’a bir

Afrika gazetesi ikinci kez kurşunlandı

Paylaş

Olay yerinden ayrılan Yalçın, Dereboyu Caddesi’nde bir araç içinde yakalandı.

DAHA ÖNCE DE KURŞUNLANMIŞTI

Şener Levent, Mustafa Yalçın’ın, 18 Haziran 2011’de de Afrika gazetesini ziyaret ederek, “Beni sizi öldürmek için tuttular” dediğini belirtmişti. Gazete, ertesi gün “İşte tetikçi” başlığı ile bunun haberini yapmıştı.

Haberde, Yalçın’ın, Şener Levent’e, “Eğer sizi vursaydım Türkiye’de kahraman olurdum, sizi bize vatan haini, Rumcu diye tanıttılar” dediğini yazmıştı. Haberde ayrıca, Yalçın’ın Türkiye’de üç kişiyi vurduğu ve dört yıl Kartal Cezaevinde yattığını anlattığı da belirtiliyordu.

Afrika gazetesi, 25 Şubat 2011’de de kurşunlanmıştı. Gazetenin giriş kapısı üzerine el yazısı ile yazılmış ve üzerinde öldürme tehdidini içeren yazılar bulunan bir kağıt yapıştırılmış sonra kapıya iki el ateş edilmişti.

Şener Levent, 1 Mart 2011’deki köşe yazısında saldırının siyasi olduğunu, önceki hafta yapılan ve Türkiye hükümetini hedef alan mitingin ardından gerçekleşmesinin tesadüf olmadığını söylemişti. (BİA)

ÖNCEKİ HABER

Rumların sesi Apoyevmatini kapanmayla yüz yüze

SONRAKİ HABER

Diriliş Ertuğrul dizisinin setinde 'çocuk oyuncuya şiddet' iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa