05 Eylül 2014 14:22

Elazığ ve Şırnak'ta madende göçük: 2 işçi hayatını kaybetti

Elazığ'ın Alacakaya ilçesindeki maden ocağında meydana gelen göçük sonucu bir işçi hayatını kaybetti. Maden ocağının 'kot' olarak düşük seviyede kaldığı için kapatılması gündemdeydi. Şırnak'ta ise kaçak işletildiği belirtilen bir kömür ocağında meydana gelen kazada yaralanan 3 işçiden biri İstanbul'a sevk edilirken yolda yaşamını yitirdi.

Paylaş

Elazığ Alacakaya ilçesinde Erözsoy Madencilik’e ait krom ve kuvarsit ocağında meydana gelen göçük sonucu bir işçi hayatını kaybetti. 

Edinilen bilgilere göre, Alacakaya ilçesinde Doğu Kef olarak adlandırılan bölgede, Mehmet Ali Özsoy'a ait olduğu bildirilen maden ocağında dün göçük olduğu, göçük sonrası Ağa Aydemir isimli işçinin büyük bir kayanın altında kaldığı belirtildi. Ağa Aydemir'in Elazığ Araştırma ve Uygulama Hastanesi yoğun bakımına kaldırıldığı vurgulandı. Ağa Aydemir tüm müdahalelere rağmen bugün hayatını kaybetti. Ocakta çavuş olarak çalışan Ağa Aydemir, işçilere yardım etmeye çalışırken büyük bir kayanın dibinde kalmış ve ağır yaralanmıştı.

Doğu Kef bölgesinde bulunan maden ocağının 'kot' olarak düşük seviyede kaldığı için kapatılması gündemdeydi. Şirketin İnternet sitesinde, ocağın 1985 yılında Mehmet Ali Özsoy tarafından kurulduğu bilgisi yer alıyor. (Elazığ/EVRENSEL)


ŞIRNAK'TA İŞÇİLERİN ÜZERİNE KAYA DÜŞTÜ

Şırnak'ta ise kaçak işletildiği belirtilen bir kömür ocağında meydana gelen kazada yaralanan 3 işçiden biri İstanbul'a sevk edilirken yolda yaşamını yitirdi. Merkeze bağlı Toptepe köyünde önceki gün kömür ocağında üzerlerine yüksekten kaya düşmesi sonucu yaralanan biri Ezidi, 3 işçiden Sabri Mağrur'un tedavi gördüğü Şırnak Devlet Hastanesi'nden sevk edildiği Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne hava ambulansı ile götürülürken yolda hayatını kaybettiği öğrenildi. Mağrur'un cenazesinin Şırnak'a getirileceği belirtildi. Kazada yaralanan Şirin Mağrur ve Sait Berces'in tedavisi ise sürüyor. (ŞIRNAK)

ÖNCEKİ HABER

Sarıyer Belediyesi\'nde işten atılan işçiler geri döndü

SONRAKİ HABER

Salihli’de domates hasadı başladı: Üretici de tüccar da memnun değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa