10 Ağustos 2014 23:22

‘Edep ya hu’

Recep Tayyip Erdoğan’ın, Taraf gazetesi yazarı Amberin Zaman’a yönelik hakaret içerikli tepkilerine Taraf gazetesinden ‘edep ya hu’ diye cevap geldi.

Paylaş

Recep Tayyip Erdoğan’ın, Taraf gazetesi yazarı Amberin Zaman’a yönelik hakaret içerikli tepkilerine Taraf gazetesinden ‘edep ya hu’ diye cevap geldi.

Erdoğan, Amberin Zaman için ‘Aşağılık kadın’ ifadesini kullanmıştı. Taraf, bu hedef gösterme için, Erdoğan’ın sık sık kullandığı ‘edep ya hu’ sözleri ile karşılık verdi. Gazete sürmanşetinde AGİT’in (Türkiye ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı) pazartesi günü açıklanacak raporunda Erdoğan’ın hakaret dolu açıklamalarına yer vermesinin beklendiğini ifade etti.

DÜNYA BASINI TEPKİ GÖSTERDİ

Taraf sürmanşetindeki haberinde olayın dünya basınında da kendine geniş yer bulduğuna değindi Taraf şöyle dedi: “Daily Telegraph, The Independent, Le Monde,Washington Post,Der Spiegel gibi dünyaca saygınlığı olan yayınlar olaya geniş yer verdi. Öte yandan Türkiye’deki köşe yazarlarının Amberin Zaman’ın Başbakan tarafından hedef gösterilmesine yazılarında pek yer vermemesi dikkatlerden kaçmadı. AGİT, Basın Özgürlüğü Temsilcisi Dunja Mijatoviğ, Başbakan Erdoğan’ın Gazeteci Amberin Zaman için kullandığı “edepsiz kadın” sözlerine tepki önceki gün de yazılı bir açıklamayla tepki göstermişti. Mijatoviğ açıklamasında “Türkiye’de gazetecilere yönelik gözdağı ve tehditlerin son örneği beni endişeye sevk etti” demişti. AGİT basın özgürlüğü temsilcisi, eleştirel görüşlerin, demokratik tartışmaların zaruri unsurları olduğunu belirtmişti.” (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Mamak Cezaevi’nden kadınların öyküsü

SONRAKİ HABER

"Ali Babacan, Erdoğan’a partiden ayrılacağını söyledi" iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa