02 Ağustos 2014 15:56

Dünya gençliği barış ve gelecek için buluştu

24. Uluslararası Gençlik Kampı, 'Dünya Gençliği Barış ve Gelecek için Buluşuyor' sloganıyla İzmir Dikili’de başladı. Ekvador, Tunus, Lübnan, Rojava, Almanya, Fransa, Avusturya, İngiltere, Meksika ve Brezilya gibi ülkelerden yaklaşık 2200 gencin katılımıyla gerçekleşen kamp, 8 gün sürecek.

Paylaş

24. Uluslararası Gençlik Kampı, “Dünya Gençliği Barış ve Gelecek için Buluşuyor” sloganıyla İzmir Dikili’de başladı.

Ekvador, Tunus, Lübnan, Rojava, Almanya, Fransa, Avusturya, İngiltere, Meksika ve Brezilya gibi ülkelerden yaklaşık 2200 gencin katılımıyla gerçekleşen kamp, 8 gün sürecek.

Kampta “Dünya Halk Direnişleri ve Gençlik”, “İşçi işsiz gençlik” gibi forumların yanı sıra Barış Atay, Caner Cindoruk gibi sanatçıların da katılacağı söyleşiler de gerçekleşecek. Kampta ayrıca, ülkeler arası kültür aktarımının gerçekleşmesi için her akşam farklı ülkelerin kültür gecesinin gerçekleşeceği belirtildi.

Kampın ilk günü yerleşme ve atölye kayıtlarıyla başladı. Kamp Komitesinden İmran Kurt, müzik, sinema, felsefe, politik iktisat gibi birçok atölyenin kampın ikinci gününden itibaren başlayacağını söyleyerek, “Bunun dışında kampımızda birçok aydın, akademisyen, yazar, sanatçı bizimle birlikte olacak ve onlarla da söyleşiler gerçekleştireceğiz” dedi.

Atölyeler ve sahne programlarıyla devam edecek kampta gençler, “Gelecekten 8 gün çalıyoruz” diyerek, hayal ettikleri dünyanın 8 günlük provasını yaptıklarını ifade ediyor. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

YPG bir köyü daha IŞİD’den kurtardı

SONRAKİ HABER

12 yaşındaki çocuk parkta oynarken elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa