11 Şubat 2014 13:36

Antep'te BDP bayrakları yakıldı

Antep'te 8 Şubat Mahallesi'nde seçim çalışmaları kapsamında caddelere asılan BDP'nin bayrakları dün gece kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yakıldı. BDP Antep Büyükşehir Belediye Eş Başkan adayı Abdullah Demirbaş, birçok yerde BDP seçim bürolarına yapılan saldırıların faillerinin bulunması için İçişleri Bakanlığı'nı göreve davet etti.

Antep\'te BDP bayrakları yakıldı

Paylaş

Antep'te BDP Şehitkamil İlçe Örgütü'nün seçim çalışmaları kapsamında 8 Şubat Mahallesi'nde astığı bayraklar, dün gece kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yakıldı. Konuya ilişkin ilçe binası önünde toplanan yurttaşlar düzenlenen basın açıklamasıyla saldırıyı protesto etti. Açıklamaya BDP Antep Büyükşehir Belediye Eş Başkan adayları Abdullah Demirbaş, Ayhan Ünlü, BDP Şehitkamil Belediye Eş Başka adayları Cahide Mutlu, Kemal Şahin, BDP Antep İl Eş Başkanı Bedran Fermanoğlu ve BDP Şahinbey Belediye Eş Başkan adayı Mehmet Aydın'ın yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

"BDP'ye kalkan eller kırılsın", "Baskılar bizi yıldıramaz", " Direne direnen kazanacağız" ve "Kürdistan faşizme mezar olacak" sloganlarının atıldığı açıklamada konuşan BDP Antep İl Eş Başkanı Bedran Fermanoğlu, 2014 yerel seçimlerin startının verildiği tarihten bu yana il ve ilçe binalarına birden fazla saldırının gerçekleştirildiğini belirtti. Antep Emniyeti'nin bu saldırılar karşısında herhangi bir işlem gerçekleştirmediğini aktaran Fermanoğlu, artık kendi güvenliklerini kendilerinin alacaklarını ifade etti.

Ardından konuşan BDP Antep Büyükşehir Belediye Eş Başkan adayı Abdullah Demirbaş ise Antep Valiliği ve İçişleri Bakanlığı'na seslenerek, seçim güvenliğinin alınması talebinde bulundu. BDP seçim binalarına birçok yerde saldırıların gerçekleştiğini hatırlatan Demirbaş, "Herhangi bir yurttaşımızın tırnağının kanaması, herhangi bir siyasi partinin faaliyetlerinin engellenmesinden onlar sorumludur. Bu ülkede demokrasiden ve çoğulculuktan bahsediliyorsa bu ülkede partilerin bayraklarına ve binalarına saldıranları bulmak zorundadırlar. Eğer bulmuyorlarsa bu ülkeyi yönetme zafiyetini içindedirler. Bu bilinmelidir ki bu ülkede herkes eşit ve özgür koşullarda seçim çalışması yapmak zorundadır. Demokrasi sorunu tahammül sorunudur. Siz bize tahammül etmek zorundasınız" dedi. (Antep/DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Dink davasında Ali Öz yeniden yargılanıyor

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa