SİYAD ‘Zerre’yi seçti

SİYAD ‘Zerre’yi seçti

Sinema Yazarları, önceki gün bu yılın filmlerini seçti. Ödüller ağırlıklı olarak Zerre ve Kelebeğin Rüyası’nın oldu. ‘Zerre’ en iyi film seçilirken, Reha Erdem yönetmen, ‘Kelebeğin Rüyası’ ile Kıvanç Tatlıtuğ en iyi erkek oyuncu seçildi.

Sinema  Yazarları, önceki gün bu yılın filmlerini seçti. Ödüller ağırlıklı olarak Zerre ve Kelebeğin Rüyası’nın oldu. ‘Zerre’ en iyi film seçilirken, Reha Erdem yönetmen, ‘Kelebeğin Rüyası’ ile Kıvanç Tatlıtuğ en iyi erkek oyuncu seçildi.

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Ödüllerinin öne çıkan filmi ‘Zerre’ en iyi film, kadın oyuncu ve kurgu olmak üzere üç ayrı ödülün sahibi oldu. ‘Kelebeğin Rüyası’ dokuz dalda aday gösteriliyordu ve gecede film toplam beş farklı kategoriden ödüllere layık görüldü. Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği filmin Başrol Oyuncusu Kıvanç Tatlıtuğ en iyi erkek, Farah Zeynep Abdullah yardımcı kadın oyuncu, Gökhan Tiryaki görüntü yönetmeni, Hakan Yarkın sanat yönetmeni ve Rahman Altın en iyi müzik ödüllerinin sahibi oldu.
Onur Ünlü’nün son filmi  ‘Sen Aydınlatırsın Geceyi’ en iyi senaryo ödülünü alırken, ‘Yozgat Blues’ filmindeki rolüyle Nadir Sarıbacak Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’ne değer görüldü. Reha Erdem’in bu yıl en çok konuşulan filmlerinden ‘Jîn’ ise en iyi yönetmen ödülünün sahibi oldu.

SİYAD ÖDÜLLERİ

Film: Zerre

Yönetmen: Reha Erdem (Jîn)

Senaryo: Onur Ünlü (Sen Aydınlatırsın Geceyi)

Kadın Oyuncu: Jale Arıkan (Zerre)

Erkek Oyuncu: Kıvanç Tatlıtuğ (Kelebeğin Rüyası)

Yardımcı Kadın Oyuncu: Farah Zeynep Abdullah (Kelebeğin Rüyası)

Yardımcı Erkek Oyuncu: Nadir Sarıbacak (Yozgat Blues)

Görüntü Yönetmeni: Gökhan Tiryaki (Kelebeğin Rüyası)

Müzik: Rahman Altın (Kelebeğin Rüyası)

Sanat Yönetimi: Hakan Yarkın (Kelebeğin Rüyası)

Kurgu: Zerre (Mesut Ulutaş)

Belgesel: Saroyan Ülkesi (Lusin Dink)

Kısa: Nerdesin? (Fatih Kızılgök)

(KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net