12 Aralık 2013 13:39

Trans cinayetinde 3 sanık da beraat etti

İzmir’in Aliağa ilçesinde 2011 yılı mart ayında başı kesilerek boş bir araziye atılan trans birey Ece Pulat’ı öldürdükleri iddiasıyla tutuksuz yargılanan 3 sanık, delil yetersizliğinden beraat etti.

Paylaş

İzmir’in Aliağa ilçesinde 2011 yılı mart ayında başı kesilerek boş bir araziye atılan trans birey Ece Pulat’ı öldürdükleri iddiasıyla tutuksuz yargılanan 3 sanık, delil yetersizliğinden beraat etti.

21 Mart 2011’de Aliağa-Yeni Foça Karayolu üzerindeki demir çelik fabrikaları bölgesinde telefon hatlarını yer altına almak için çalışma yapan işçiler, boş arazide bir ceset buldu. Jandarmanın araştırmasında, başı ve bacakları gövdesinden ayrılmış el tırnaklarında de oje bulunan cesedin, 30 yaşındaki nüfustaki ismi Şerif Remzi  olan Ece Pulat’a ait olduğu belirlendi. Alsancak’ta üç arkadaşıyla oturan ve olaydan 25 gün önce gelen bir telefonla evden çıktıktan sonra başı kesilmiş olarak cesedi bulunan Pulat’a İzmir Adli Tıp Kurumunda yapılan otopside, boğazının bıçakla kesildiği belirlendi.

Olayın ardından üç sanık hakkında İzmir 2’nci Ağır Ceza Mahkemesinde ‘Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Dava aşamasında iki sanık da 14 ay tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildi. 2’nci Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan son duruşmaya, başka suçtan hükümlü olan sanık C.A, tutuksuz sanıklar Ö.T. ve V.D, ile avukatları Mahmut Seçgin ile ölenin annesi Keziban Özdemir ile babası Hasan Pulat katıldı. Sanıklar suçlamaları kabul etmedi. Ece Pulat’ın babası, sanıkların cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti üç sanığın da, Şerif Remzi Pulat’ı öldürdüklerine dair kesin ve inandırıcı delil olmadığından beraatlerine karar verdi. Pulat’ın yakınları kararı temyiz edeceklerini belirtti. (İzmir/DHA)

ÖNCEKİ HABER

İstanbullular kent hakları için buluşuyor

SONRAKİ HABER

Halkın Hukuk Bürosu avukatlarına operasyon: 7 gözaltı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa