10 Aralık 2013 13:53

1453 Kartallar lideri cezaevinde

"1453 Kartallar" adlı taraftar grubunun kurucusu ve lideri Aşkın Aydoğmuş (45), sahtecilik davasından aldığı 10 yıl 8 ay cezası Yargıtay tarafından onananınca cezaevine konuldu.

1453 Kartallar lideri cezaevinde
Paylaş

1453 Kartalları'nın lideri ve kurucusu Aşkın Aydoğmuş hakkında kurduğu şirket aracılığıyla dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla dava açıldı.

Dava sırasında, İstanbul'da oturan 6 kişiye, satın aldıkları eşyalar karşılığından senet imzalatıldığı, daha sonra da senetler üzerindeki rakamlarla oynama yapılarak sahtecilik yapıldığı tespit edildi. Tutuksuz yargılanan Aşkın Aydoğmuş, “Resmi Belgede Sahtecilik" suçundan 10 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Aşkın Aydoğmuş'un bu cezası 6 Eylül 2011 tarihinde Yargıtay tarafından onandı. İki yıldır polis tarafından aranan ve inşaat işleri yaptığı için Rusya'ya gittiği belirtilen Aşkın Aydoğmuş'un geçen hafta İstanbul'a geldiği tespit edildi. Büyükçekmece'deki evinde gözaltına alınan Aşkın Aydoğmuş Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Aydoğmuş, tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderildi.

ÖNCEKİ HABER

Hacettepe öğrencileri Erdal Eren\'i unutmadı

SONRAKİ HABER

Eskişehir'de kadınlar, kadın cinayetlerine karşı yaşam zinciri oluşturdu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa