Şırnak’ta AKP’ye öfke

Şırnak’ta AKP’ye öfke

ŞIRNAK Emek Platformu, üyelerine yönelik açılan çok sayıda davaya dikkat çekerek, emekçiler üzerindeki baskıları kınadı.Şırnak Emek Platformu Üyeleri Hasan Doğan ve Fırat Bilir hakkında “Toplantı ve gösteri kanununa muhalefet ettikleri” gerekçesiyle Şırnak Asliye Ceza Mahkemesinde açılan davanın d

ŞIRNAK Emek Platformu, üyelerine yönelik açılan çok sayıda davaya dikkat çekerek, emekçiler üzerindeki baskıları kınadı.
Şırnak Emek Platformu Üyeleri Hasan Doğan ve Fırat Bilir hakkında “Toplantı ve gösteri kanununa muhalefet ettikleri” gerekçesiyle Şırnak Asliye Ceza Mahkemesinde açılan davanın duruşması görüldü. Duruşmada tutuksuz yargılanan Doğan ve Bilir ile avukatları hazır bulundu. Haklarındaki iddiaları reddeden sanıklar, beraatlarını talep etti. Mahkeme duruşmayı 30 Marta erteledi.
Arkadaşlarına destek vermek için adliyede bulunan Platform üyeleri, duruşma sonrası açıklama yaptı. Emek Platformu Dönem Sözcüsü Serhat Uğur, polislerin hukuksuz bir şekilde duruşma salonuna girmelerini hayretle izlediklerini ifade etti. “Sivil toplum anlayışının ilerlemesine tahammül edemeyen AKP Hükümeti, emekçileri bastırmak için çok büyük uğraşlar veriyor”diyen Uğur, haklarında her gün yeni davalar ve soruşturmalar açıldığını kaydederek tepki gösterdi.
Uğur, “Daha bizler duruşma salonuna girmeden, ailelerimiz girmeden, hukuksuz bir şekilde on beş polisin bizden önce duruşma salonuna girmesini hayretle izledik”diyerek, açılan davalara rağmen mücadelelerinden vazgeçmeyeceklerini belirti. Uğur, “AKP Hükümeti bunu iyi bilsin ki hiçbir zaman yılmayacağız”dedi. (ŞırnakDİHA)

www.evrensel.net