PYD liderinin oğlu çatışmada yaşamını yitirdi

PYD liderinin oğlu çatışmada yaşamını yitirdi

PYD Eş Başkanı Salih Müslim’in Rojava'da YPG saflarında savaşan oğlu Şervan Müslim, Irak Şam İslam Devleti ile çıkan çatışmada yaşamını yitirdi.

PYD Eş Başkanı Salih Müslim’in Rojava'da YPG saflarında savaşan oğlu Şervan Müslim, Irak Şam İslam Devleti ile çıkan çatışmada yaşamını yitirdi.

YPG ile Irak Şam İslam Devleti arasında Kobani’nin 15 kilometre batısında yer alan Fatina köyünde yaşanan çatışmada PYD Eş Başkanı Salih Müslim’in oğlu Şervan Müslim yaşamını yitirdi. Müslim’in cenazesi akşam saatlerinde getirildiği Kobani’de yüzlerce kişi tarafından karşılandı. Müslim’in annesi Ayşe Efendi, çocuğunun cenazesini zılgıtlarla karşıladı. 

Şervan Müslim’in cenazesi Şehit Aileleri Kurumu’nun merkezine götürüldü.

EMEP VE BDP'DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Eş Genel başkanları Selahattin Demirtaş ile Gültan Kışanak, PYD Eş Başkanı Salih Müslim’e, ölen oğlu için başsağlığı mesajı gönderdi.

BDP'nin mesajında şu ifadeler yer aldı: “Rojava’yı ve özgür, demokratik yaşamı savunma mücadelesinde bir adım bile geri durmayan, bu mücadele içinde en ön saflarda yer alan oğlunuz Şervan Müslim'in, Til Ebyad'da El-Kaide çetelerine karşı direnirken şehit edildiği haberini büyük bir üzüntüyle öğrendik. Rojava halklarının özgürlüğü ve yeni bir yaşamın kurulması yolunda şehit olan, tüm Kürdistan halklarını onurlandıran oğlunuz Şervan'a Allah'tan rahmet ve dört parçada yaşayan Kürtlere başsağlığı diliyoruz. Rojava şehitlerini kendi şehitlerimiz olarak kabul ediyor, özgürlük hedeflerine bağlı kalacağımızı bu vesileyle bir kez daha ifade ederek tüm şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz. En derin saygı ve selamlarımızla.”

Emek Partisi'nin açıklamasında da Rojava halkına başsağlığı dilenerek el Kaideci güçleri destekleyen AKP hükümetine uyarıda bulunuldu. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net