Katar

Katar'da, Suudi Arabistan'da demokrasi var mı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, demokrasi yok diye Suriye'de kargaşa çıkartmanın Türkiye Cumhuriyeti'ne yakışmadığını belirterek, "Katar'da, Suudi Arabistan'da demokrasi var mı?" dedi.Adana'da dün düzenlenen 'Barış Mitingi'nin ardından gittiği Hatay'da geceyi geçiren CHP lideri Kemal Kıl

Adana'da dün düzenlenen 'Barış Mitingi'nin ardından gittiği Hatay'da geceyi geçiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçim otobüsüyle Kırıkhan İlçesi'ne geçti. Genel Başkan yardımcıları Yakup Akkaya, Perihan Sar, Sezgin Tanrıkulu ve Nihat Matkap'ın da eşlik ettiği Kılıçdaroğlu, Kırıkhan İlçe örgütünü ziyaret etti. İlçe örgütü önünde toplanan 3 bin kişiyi görünce seçim otobüsü üzerinde bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi.

TÜRKİYE’YE YAKIŞMAZ

Kılıçdaroğlu, tabelalardan Türkiye Cumhuriyeti'nin çıkartılmasını da eleştirdi. Suriye'deki iç çatışmaya da değinen Kılıçdaroğlu sözleri şöyle sürdürdü; "Suriye'de iki taraf da birbirini Allah Allah diye öldürüyor. İnsanların eline silah verilerek masum insanlar çarpıştırılıyor. Müslüman'ın Müslüman'ı öldürmesi caiz mi? Niçin ve neden bütün dünyada Müslüman coğrafyasında kan akıyor. Biz buna karşı çıkıyoruz bir tek Müslüman'ın kanı akmasın diyoruz. Efendim Suriye'de demokrasi yok. Suudi Arabistan'da demokrasi var mı? Katar'da demokrasi var mı? Biz her ülkede demokrasi olmasını isteriz. Ama demokrasi yok diye orada kargaşa çıkartmak insanı insana kırdırmak Türkiye Cumhuriyeti'ne yakışmaz.”

Kılıçdaroğlu, siyasetin şikayetleri çözme sanatı olduğunu, Başbakan Erdoğan'ın sürekli şikayet ettiğini, "O şikayet ediyorsa ben acizim ben sorunların altında kaldım çözemiyorum demektir" dedi.

CİLVEGÖZÜ SINIR KAPISI'NDA İNCELEME YAPTI

Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda inceleme yaptı. Vali Yardımcısı Mehmet Eriş'den bilgi aldı. Kılıçdaroğlu, sınır kapısında gazetecilere bir açıklama yaptı. Gazetecilerin 'güvenlik zafiyeti olup olmadığı' yönündeki soruya Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin dış politikasıyla terörü ithal ettiğini belirterek, “Türkiye'ye bu dış politika ile yoluna devam ederse, daha acı bedeller ödemeyle karşı karşıya gelebilir” dedi. Kılıçdaroğlu, Reyhanlı esnafını da ziyaret etti. (HatayDHA)

www.evrensel.net