Pendik’te veliler öfke ‘dönüşümü’ yaşıyor

Pendik’te veliler öfke ‘dönüşümü’ yaşıyor

Okullar yarın açılıyor ancak çocukları Pendik’teki Cemile Çopuroğlu İlköğretim Okulu’nda okuyan veliler öfkeli. Çünkü, okulları ortaokula dönüştürülürken, çocukları başka bir mahalledeki ilkokula yönlendirildi. Okul önünde toplanan veli ve öğrenciler uygulamaya tepki g&oum

Bilge Göl

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yürüme kararı alan veliler, polis engellemesi üzerine 3 kişilik temsilci grubuyla müdürlüğe gitti. Gazetemize konuşan veliler ise talepleri kabul edilene kadar eylemlerini sürdüreceklerini söyledi.
Veli Kasım Arslanalp, mahallelerinde okul varken başka bir okulun önlerine koyulduğunu belirtirken, yetkililerin kendilerine servis seçeneğini gösterdiklerini söyledi.
Mahalle Muhtarı Hikmet Sezer ise bunun bir geçiş dönemi olduğunu, vatandaşların tepkisini haklı bulduğunu, bu durumu milli eğitim ile görüştüklerini, pazartesi günü de talepleri ileteceklerini söyledi.
Soyismini vermeyen Veli Ahmet ise kendisinin 900 TL ücret ile çalıştığını, 200 TL’yi bulan servis ücretlerini ödemesinin mümkün olmadığını ifade etti. Veli ayrıca şunları söyledi: “Allah’tan korksunlar. Biraz, ellerini vicdanlarına koysunlar ve bizi düşünsünler. Suriye’den gelen çocuklara yapılan hizmete bakın, bir de bizim çocuklarımıza uygulananlara bakın, nerede bunların adaleti, nerede bunları eşitliği. Bu ülkenin geleceğinin böyle olmamalı.” (İstanbul/EVRENSEL)

evrensel.net
www.evrensel.net