Mezarlık protestosuna polis müdahalesi!

Mezarlık protestosuna polis müdahalesi!

Bagok Dağı'nda bulunan “Agît Suruç Şehitliği”nin tahrip edilmesini protesto eden gençlere polisin müdahale etmesi sonucu çatışma çıktı.Mardin’in Bagok Dağı'nda PKK ve HPG'lilerin mezarlıklarının bulunduğu “Agît Suruç Şehitliği”nin askerler tarafından tahrip edilmesini protesto etm

Bagok Dağı'nda bulunan “Agît Suruç Şehitliği”nin tahrip edilmesini protesto eden gençlere polisin müdahale etmesi sonucu çatışma çıktı.

Mardin’in Bagok Dağı'nda PKK ve HPG'lilerin mezarlıklarının bulunduğu “Agît Suruç Şehitliği”nin askerler tarafından tahrip edilmesini protesto etmek amacıyla Adana merkez Seyhan ilçesi Hürriyet Mahallesi'ndeki Güneyyıldızı Kuşağı Bulvarı'nda biraraya gelen gençler, lastik yakarak yolu trafiğe kapattı. Gençler, "Bijî Serok Apo" ve "Şehîd namirin” sloganları attı. Olay yerine gelen polis gençlere zırhlı araçlar eşliğinde tazyikli su, gaz bombası, ses bombası ve plastik mermi ile müdahale etti. Gençler de polise molotof kokteyli, taş, ses bombası ve havaifişeklerle karşılık verdi. Gençler ile polis arasında başlayan çatışma ara sokaklarda devam ederken, polisin kullandığı yoğun gaz bombasından dolayı bazı yurttaşlar fenalık geçirdi. Gençlerin bir süre sonra dağılması sonucu çatışmalar sona ererken, polisin mahalledeki önlemleri devam ediyor. (MARDİN)

www.evrensel.net