11 Eylül 2013 22:27

Çağdaş hukukçulardan cezaya tepki

ADANA Demirspor - Gaziantep Büyükşehir Belediyespor arasında oynanan maçta, Adana Demirsporlu bir taraftar, “sahaları hackledik redhack” dövizi açması sonrası maçlardan men cezası almıştı.Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) cezaya tepki gösterdi. ÇHD’den yapılan açıklamada Mısır’da

Çağdaş hukukçulardan cezaya tepki

Paylaş

ADANA Demirspor - Gaziantep Büyükşehir Belediyespor arasında oynanan maçta, Adana Demirsporlu bir taraftar, “sahaları hackledik redhack” dövizi açması sonrası maçlardan men cezası almıştı.
Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) cezaya tepki gösterdi. ÇHD’den yapılan açıklamada Mısır’da gelişen olaylar sonrası Mursi ve Müslüman Kardeşler’e destek veren çok sayıda dövizin statlara sokulduğu ancak bu konuda hiçbir işlem yapılmadığı hatırlatıldı.

SPOR POLİTİK BİR ETKİNLİKTİR

“Bu kişiler protokolde oturmasına rağmen AKP milletvekiline uyarı dahi yapılmamıştır” ifadesinin yer aldığı açıklamada ÇHD, sporu politik bir olay ve taraftarlığı da siyasi bir eylem olarak nitelendirdi.  “Bu nedenle tribünlerde siyasi pankartların ve  sloganların olmasını savunuyoruz.  Her türlü spor organizasyonunu parti propagandasına çevirmek için uğraşan AKP iktidarı, muhalif sesler çıktığında tam tersi bir söyleme ve eyleme çevirme kıvraklığında riya sınırı tanımamaktadır. Türk Telekom Arena stadı açılışında, dünya basketbol şampiyonası  finalinde, WTA İstanbul Tenis Turnuvası’nda hükümet yetkililerinin yuhalanmasını sindiremeyenler, Akdeniz Oyunları açılışında  bu riski almamak için bütün biletleri kendi teşkilatlarına dağıttıklarını bilmekteyiz” denilen açıklamada  AKP’ye şu hatırlatmada bulunuldu:
“Kendi yaptığınız yasalara uyun! 6222 sayılı Sporda Şiddetin ve Düzensizliğin Önlenmesi Kanunu’nda siyasi içerikli slogan atmak , pankart ve döviz açmak suç olarak tanımlanmamaktadır.”  (SPOR SERVİSİ)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Yol kesme sonrası operasyon!

SONRAKİ HABER

Kartal’da çöken binanın enkazından rant mı çıkacak?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa