Çocuk istismarında skandal savunma

Çocuk istismarında skandal savunma

SAKARYA’daki 34 kişinin yargılandığı cinsel istismar davasında sanık polis müdürünün avukatı, “Peygamberimizin de benzer evlilikleri var” diyerek, skandal bir savunma yaptı.Sakarya’da 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla 26’sı çocuk, 2’si polis memuru 34 kişinin yargılandı

SAKARYA’daki 34 kişinin yargılandığı cinsel istismar davasında sanık polis müdürünün avukatı, “Peygamberimizin de benzer evlilikleri var” diyerek, skandal bir savunma yaptı.
Sakarya’da 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla 26’sı çocuk, 2’si polis memuru 34 kişinin yargılandığı davanın ilk duruşması, geçtiğimiz gün Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.
Burcu Karakaş’ın Milliyet’teki haberine göre, uzun bir süre firari kaldıktan sonra Türkiye’ye iade edilen N.Ş. duruşmada, kız çocuğu ile kimliğini gizleyerek görüştüğünü belirterek, internet aracılığıyla cinsel içerikli görüşmeler yaptığını ancak bunun haricinde fiziksel anlamda bir temasının olmadığını iddia etti.
N.Ş, cinsel istismara maruz kalan çocuğun 18 yaşından küçük olduğunu bilmediğini ifade etmesine rağmen, “Kendisi 18 yaşından küçük olduğu için telefon hattı alamıyordu. Benim kimliğimi bilmediği için başka bir kişi adına hat alarak verdim” dedi.
Sanığın avukatı Gürses ise, duruşma sırasında, Hz. Muhammed’in evliliklerinden örnekler verdi ve Cumhurbaşkanı dahil, küçük yaşta kızlarla yapılan birçok evlilik bulunduğunu söyledi. Gürses, “Peygamberimizin de benzer evlilikleri var. Müslüman ülkede yaşıyoruz” savunmasında bulundu.
Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Dava 2 Aralıka ertelendi.
(HABER MERKEZİ)

www.evrensel.net