08 Eylül 2013 20:13

Oteli basıp gözaltına aldılar

EMEL Sungur, Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Kültür Vakfı Başkanı olduğu dönemde hakkında açılan ve  kendisine tebliğ edilmeyen dava nedeniyle bir otelden gece yarısı gözaltına alındı. Sungur, şimdi de Başbakan’a hakaret etmekten yargılanıyor. Başbakan “cemevleri için ucube” derken dava açmayan mahkemeler, aynı söz

Oteli basıp gözaltına aldılar

Fotoğraf: DHA

Paylaş
Sultan Özer

KÖR KARANLIKTA O TELİ BASTILAR

Olaya ilişkin Emel Sungur şunları anlattı: “Karı-koca bir dostlarım ve iki çocuğu ile otelde kaldık. 9 ve 13 yaşlarındaki iki çocukla ben bir odada kaldım, karı-koca arkadaşlarım ayrı bir odada. Sabahın dördünde odanın kapısı vuruldu. ‘Kim o’ diye sorduğumda, ‘aç polis’ denildi. Hemen üzerime bir şeyler alıp, çıktım. Karakola götürdüler ve nezarette kaldım. Sabah savcılıkta ifade verip, adli tıpa çıkarıldıktan sonra mahkemece serbest bırakıldım.”

DURUŞMASI 11 EYLÜL’DE

Sungur11 Eylül’de yeniden hakim karşısına çıkacak. Amacının hakaret olmadığını, sadece bir toplumun inanç merkezleri, değerleri için söylenen sözü, iyi bir şey ise iade ettiğini belirten Sungur, eğer kendisi için dava açılıyor ise Başbakan hakkında da cemevilerine ‘ucube’ dediği için dava açılması gerektiğini hatırlattı. (Ankara/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Gerger: Asıl Türkiye kaybeder

SONRAKİ HABER

Fenerbahçe'de idari menajerliğe Volkan Ballı getirildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa